Поляки змінили своє ставлення до працівників з України

Автор: Корнєєв Ігор

Роботодавці у Польщі все ще із задоволенням наймають співробітників з України. Однак кількість тих, хто намагається цього не робити, збільшилась.

Поляки змінили своє ставлення до працівників з України - today.ua

У Польщі було проведено соціальне дослідження, яке засвідчило, що майже 80% місцевих роботодавців не проти наймання українців. Понад 40% з них відзначають їхню адаптивність, близько третини – вміння швидко вивчити польську мову та працьовитість наших співвітчизників.

Багато польських роботодавців відзначили досвід та знання своїх українських співробітників. Однак значно зріс показник тих, хто не цінує їх нізащо. Таку відповідь дали 17% польських бізнесменів, тоді як минулого року їх було лише 5%.

"Погіршення ставлення до українців у суспільстві є викликом для відділів кадрів в організаціях, які працюють або планують працевлаштовувати іноземців. Згідно з нашим дослідженням, це стосується аж 43% компаній у Польщі. Необхідно зосередитися на навчанні та інтеграції співробітників", – зазначив Кшиштоф Інглот, представник компанії "Барометр ринку праці Польщі", яка проводила дослідження.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

Через місяць ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою: у Міноборони розповіли про наслідки

Погіршується ставлення до українців й у польському суспільстві загалом (з 14% до 18%). Позитивне ставлення виказав лише кожен четвертий опитаний. Соціологи зазначають, що торік таких поляків було на 10% більше.

Поляки змінили своє ставлення до працівників з України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Головні побоювання щодо українців стосуються саме ринку праці. Корінне населення вважає, що через наплив біженців з України стали повільніше зростати зарплати. Таку думку висловив 41% опитаних. Кожен п'ятий поляк бачить в українці конкурента у боротьбі за робоче місце.

Нагадаємо, у Польщі переглянуть підтримку українських біженців. Заплановано часткове скасування грошової допомоги. Максимальне занепокоєння наших співвітчизників викликає скасування програми "40+".