США нададуть Україні військову допомогу в обмін на підвищення тарифів на комуналку

Автор: Марченко Любов

США та інші стратегічні партнери України будуть готові й надалі надавати військову допомогу нашій країні, однак лише при тому, що Україна виконає низку висунутих ними умов. Одна із них - підвищення тарифів на комуналку.

США нададуть Україні військову допомогу в обмін на підвищення тарифів на комуналку - today.ua

Перелік цих умов міститься в листі, надісланому заступником радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майком Пайлом членам Координаційної платформи донорів.

При цьому, як стало відомо, копії цього листа Білий дім надіслав Офісу президента України та прем'єр-міністру Денису Шмигалю.

У цьому листі міститься список реформ, які мають бути проведені у системі держуправління компаніями, а також у системі правосуддя та функціонування антикорупційних органів.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

У принципі, список цих реформ давно у всіх на слуху, ними регулярно хизуються у своїх звітах державні чиновники високого рангу. Однак на практиці це виглядає як товчіння води у ступі. У тому чи іншому вигляді всі ці реформи містяться, як у списку умов вступу України до ЄС, так і в списку, який має бути реалізований для членства в НАТО. Крім того, вони також присутні у списку умов МВФ, з яким наша влада регулярно домовляється про чергові кредити.

США нададуть Україні військову допомогу в обмін на підвищення тарифів на комуналку

Всі ці реформи, які містяться в листі Білого дому, мають конкретні терміни щодо пріоритетності їхнього впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

 

Зокрема, першочерговими визнано вимоги щодо реформування антикорупційних органів – САП, НАБУ, НАЗК, а також поновлення е-декларування для всіх держслужбовців. Термін виконання цих вимог – найкоротший: від 0 до 3 місяців.

Серед тих вимог, що найбільш доступні пересічним громадянам і можуть ущемити їхні інтереси – лібералізація тарифів на енергоресурси. Тобто фактично – вільне ціноутворення на ринку електроенергії та газу. Для всіх, у тому числі й для населення.

"Вжити заходів щодо подальшої лібералізації цін на газ та електроенергію, а також підготуватися до розвитку "зеленої" енергетики та інтеграції енергосистеми між Україною та ЄС. Супроводжувати процес лібералізації механізмами соціального захисту для пом'якшення впливу на найбідніші верстви населення", - йдеться у листі.

США нададуть Україні військову допомогу в обмін на підвищення тарифів на комуналку

Для більшого розуміння: ринкові ціни на електроенергію і газ зараз приблизно втричі вищі за ті, що платить населення. А "зелена" енергетика за фактом ще дорожча. І якщо ми зробимо на ній акцент, то тарифи стануть іще вищими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На виконання цієї умови нам відвели 1 рік.

Нагадаємо, судячи з прогнозу карпатської мольфарки Магдалени Мочіовські, війна в Україні триватиме ще до трьох років. Тож, мабуть, доведеться виконувати умови, які зазначені в листі Білого дому.