Рада готує удар по кредитних боржниках: що буде з простроченими платежами

Автор: Марченко Любов

Незабаром в Україні можуть повернути нарахування пені та штрафів за простроченими кредитами. Скасування штрафів, яке діє вже кілька років, вельми відчутно шкодить стійкості банків і фінансовій системі країни загалом.

Рада готує удар по кредитних боржниках: що буде з простроченими платежами - today.ua

Тому депутати зареєстрували законопроєкт №9424, в якому передбачено скасування штрафних санкцій на прострочені кредити. Про це розповіла голова підкомітету з функціонування платіжних та інформаційних систем, а також запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, Ольга Василевська-Смаглюк.

"У Комітеті з правової політики вже давно лежить законопроєкт 9424 щодо пені та штрафів. Він непопулярний для населення, але дуже потрібен, щоб підтримати фінансовий ринок. Це дуже важливо, щоб зберегти ринок", - зазначила депутатка.

В Україні заборонено нарахування пені та штрафів за простроченими платежами. Така заборона діє ще з часів епідемії COVID-19. Користуючись цією забороною, багато українців перестали дотримуватися платіжної дисципліни за кредитами, що дуже шкодить стійкості банків і фінансовій системі країни. Тому депутати вважають, що покарання за несвоєчасне повернення кредитів потрібно повернути якомога швидше.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Законопроєкт №9424 було подано до Верховної Ради в червні 2023 року, він пропонує часткове скасування мораторію на стягнення штрафів і нарахування пені за несвоєчасну сплату за кредитом.

Рада готує удар по кредитних боржниках: що буде з простроченими платежами

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, нинішні норми закону про звільнення від сплати неустойки та пені були пов'язані з періодом запровадження карантину через пандемію COVID-19. Однак зараз, в умовах повномасштабної війни в Україні, прострочення за кредитними договорами здебільшого вже жодним чином не пов'язані з наслідками пандемії.

Водночас недобросовісні позичальники повною мірою використовують чинні закони, щоб уникнути відповідальності за порушення зобов'язань за споживчим кредитом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Автори законопроєкту, зі свого боку, наголошують, що настав час врахувати нову економічну ситуацію і відновити позичальникам обов'язки щодо своєчасного обслуговування своїх боргів.

Нагадаємо, банки будуть зобов'язані передавати НБУ інформацію про кредитні борги українців, що перевищують 50 тисяч гривень.