Банки передаватимуть у НБУ дані про українців з кредитними боргами понад 50 тис. грн

Автор: Леся Ловіцька

Банки та інші фінансові установи передаватимуть у НБУ дані про українців, які накопичили кредитні борги на суму, що перевищує 50 тис. грн. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Банки передаватимуть у НБУ дані про українців з кредитними боргами понад 50 тис. грн - today.ua

Правила запроваджуються з 23 січня 2024 року. Вони необхідні для нагляду за діяльністю учасників фінансового ринку, а також для оцінки ефективності управління кредитними ризиками. Відомості про активні операції повинні передавати:

  • банки;
  • кредитні спілки;
  • фінансові компанії, які надають кошти та банківські метали у кредит, фінансовий лізинг, факторинг та гарантії.

Вказано, що моніторингу підлягатимуть активні операції боржника, якщо загальна сума заборгованості перевищує півсотні тисяч гривень або еквівалент вказаної суми в іноземній валюті. Звітність необхідно передавати до повного припинення зобов'язань боржника.

Банківська система України визнана міцною

Більшість українських банків мають достатній капітал, а банківська система – високий запас міцності. Цей висновок зроблено за підсумками оцінки стійкості у розрізі банківських установ від НБУ. Повідомляється, що банки загалом адекватно оцінюють кредитний ризик.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Банки передаватимуть у НБУ дані про українців з кредитними боргами понад 50 тис. грнВідзначено потребу у капіталі для п'яти банків. Причина полягає в їхній операційній ефективності, яка виявилася нижчою за середню для сектора.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Банківська система зберігає стійкість навіть в умовах воєнного часу, зокрема завдяки регулярній оцінці стійкості, яку ми проводимо з 2018 року. Результати поточної оцінки підтвердили наші очікування, тому рухаємося далі до впровадження європейських вимог до капіталу та послаблення обмежень на його розподіл" , – повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Раніше НБУ назвав три проблемні банки, один з яких є державним.