Німеччина готова брати на роботу українців із початковим знанням мови: які вакансії та зарплати пропонують

Автор: Марченко Любов

Німеччина вирішила знизити для українців, які хочуть працевлаштуватися, вимогу до знання мови. Їх братимуть працювати з початковим рівнем володіння мовою. А згодом, у процесі роботи, вони удосконалюватимуть мовні навички. Такою є нова стратегія працевлаштування українців, оголошена німецьким урядом.

Німеччина готова брати на роботу українців із початковим знанням мови: які вакансії та зарплати пропонують - today.ua

Про нові правила працевлаштування українцям повідомляє видання DW.

Німеччина, як і решта європейських країн, переживає демографічну кризу, а тому гостро потребує додаткової робочої сили. На німецьких підприємствах залишаються відкритими сотні вакансій. І водночас у країні знаходяться сотні тисяч українських біженців, багато з яких виконували на батьківщині кваліфіковану роботу.

Проте багатьом із них заважає працевлаштуватися мовний бар'єр. У результаті виходить, що із 480 тисяч українців працездатного віку, які мали статус тимчасового захисту в Німеччині у червні 2023 року, працювали лише близько 20%. Багато хто з тих, хто не працював на той час, не змогли працевлаштуватися через недостатнє знання мови.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

Отже німецький уряд вирішив пом'якшити для біженців мовні вимоги, щоб залучити на роботу якомога більше кваліфікованих українців.

За оцінками міністра праці Німеччини Хубертуса Хайля, близько 200 тисяч працездатних українців можуть залишитись у Німеччині після війни та бути корисними для її економіки. Тому зараз українським біженцям простіше буде влаштуватися там на роботу. На багатьох вакансіях спершу вимагатимуть лише базове знання мови – рівень В1.

"Після цього ми очікуємо, що працівник досягне рівня B2. Це важливо, тому що всі наші робочі інструкції німецькою мовою і працівники повинні їх розуміти", – розповів керівник пекарні Harry Brot Едвін Заватські-Лах, у якого вже працює кілька українських біженців.

Звісно, багатьом українцям доведеться працювати не зі своєї спеціальності. І щоб освоїти нову професію, їм знадобиться знання мови.

"Ми зараз прийняли багато біженців з України, які також мають хорошу кваліфікацію. Ми працюємо над тим, щоб можна було залучати сюди тих фахівців, які хотіли б залишитися", – каже керівник Integration Point Bonn Ральф Шефер.

Німеччина готова брати на роботу українців із початковим знанням мови: які вакансії та зарплати пропонують

Для українців є чимало роботи, де спочатку взагалі не потрібне знання мови

Зокрема, чимало такої роботи є у сфері логістики. Там дуже багато вакансій пакувальників. Спочатку їм не знадобиться навіть базове знання німецької, оскільки в таких місцях уже скрізь є українські працівники, які непогано володіють німецькою мовою, і можуть пояснити своїм співвітчизникам, що від них потрібно. За таку роботу на складі можна отримувати по 12-13 євро на годину (до вирахування податків).

Є також можливість влаштуватися, наприклад, кур'єром на пошту. Там уже оплата праці трохи вища – близько 16,03 євро на годину. До того ж, іноземним працівникам, як і німецьким, належить компенсація за інфляцію. Кур'єр може отримати таку компенсацію до 190 євро на місяць.

Крім того, у Німеччині є деякі компанії, в яких корпоративною мовою є англійська. Тому українці зі знанням англійської цілком можуть претендувати там на працевлаштування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Яку роботу пропонують українцям без знання мови та кваліфікації

З'явився список вакансій, які найчастіше пропонують у Німеччині людям без досвіду роботи:

  • мийник посуду - 2000 євро (зміни по 10 годин при 6-денному робочому тижні);
  • працівник на кінну ферму – 1800-2000 євро (оплата 11 євро за годину), житло до 300 євро на місяць. Знання мови – англійська на рівні А2;
  • доглядальниця для людей похилого віку – 1000-2000 євро (потрібний базовий рівень німецької);
  • покоївка в готелі - 2200-2400 євро (12 євро на годину плюс чайові). Без досвіду та знання мови, зміни щонайменше по 8 годин 5 днів на тиждень.
  • укладальник інтернет-кабелю - від 2000 євро (12 євро на годину, 180-220 годин на місяць). Житло за 200 євро. Потрібне мінімальне знання німецької мови;
  • працівники на склади одягу, іграшок, овочів – 2000 євро (12-13 євро за годину до відрахувань). Знання мови та досвід не обов'язкові. Житло за 350 євро;
  • кухар у ресторан – 1800-2200 євро (12 євро на годину). Знання мови – англійська на рівні B1. Житло за 300 євро на місяць.

Нагадаємо, стало також відомо, на яку роботу можуть претендувати біженці без знання мови у Польщі.