ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки найближчим часом розірвуть договори з багатьма клієнтами

Автор: Марченко Любов

Українські банки, включаючи найбільші ПриватБанк та Ощадбанк, найближчим часом припинять співпрацю з багатьма клієнтами. Банки розірвано з ними договори та відмовлять їм у подальшому обслуговуванні.

ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки найближчим часом розірвуть договори з багатьма клієнтами - today.ua

Банки будуть змушені це зробити через нові умови, висунуті НБУ щодо фінансового моніторингу клієнтів. Якщо клієнт не пройде фінмоніторинг, банк зобов'язаний буде розірвати з ним договір і відмовити йому в подальшому обслуговуванні. Нацбанк, у свою чергу, перевірятиме банки: наскільки чітко вони виконують умови фінансового моніторингу, і наскільки дотримуються букви закону у відносинах із клієнтами.

Зокрема, Регулятор повертає виїзні інспекції, а також підвищує штрафи банкам за недотримання норм фінансового моніторингу клієнтів.

Так, якщо клієнт не пройшов фінмоніторинг, то банк не має права продовжувати співпрацю з ним, про що має бути негайно повідомлено клієнту. Крім того, банк розриває з таким клієнтом усі раніше укладені договори про обслуговування та закриває його рахунки.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

В Україні скасували державне регулювання цін на соціальні продукти: що це означає

Якщо це не буде зроблено, то ПриватБанку, Ощадбанку чи будь-якому іншому банку доведеться сплатити штраф. Причому розмір штрафної санкції буде набагато вищим, ніж був досі.

ПриватБанк, Ощадбанк та інші банки найближчим часом розірвуть договори з багатьма клієнтами

Досі, якщо банк негайно не припинив обслуговування клієнта, який не пройшов крізь "сито" фінансового моніторингу, його карали штрафом у розмірі 400 тисяч гривень. Тепер же цей штраф підвищено до 1 мільйона гривень.

"Таким чином, банки фактично примушують до посилення фінмоніторингу, для переходу до норм законодавства ЄС — ст. 58 п. 1 "Директиви Європарламенту та Євроради №2015/849 про запобігання використанню фінансової системи в цілях відмивання грошей або фінансування тероризму", - пише видання nbnews.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, багато клієнтів банків, які раніше здійснювали фінансові операції, що не вписуються в рамки фінансового моніторингу, будуть позбавлені банківського обслуговування. Причому не лише у ПриватБанку чи Ощадбанку – їм відмовлять в обслуговуванні й інші банківські установи. В НБУ вважають, що це змусить таких клієнтів відмовитися від "сірих" фінансових схем і почати працювати виключно у правовому полі.

Нагадаємо, високопоставленим українським чиновникам пом'якшили умови фінансового моніторингу. Їм не доведеться звітувати за великі суми на рахунках.