З'явилося роз'яснення щодо депортації українських чоловіків з ЄС

Автор: Марченко Любов

Останнім часом українська влада стала активно закликати українських чоловіків, які перебувають за кордоном, повернутися на батьківщину. При цьому наші чиновники розраховують, що влада в ЄС допоможе у вирішенні цього питання всілякими способами - аж до депортації українських чоловіків додому.

З'явилося роз'яснення щодо депортації українських чоловіків з ЄС - today.ua

Чи реально депортувати українців призовного віку з Європи, розповів виданню telegraf директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко.

Українська влада була би не проти, якби Європа посприяла в поверненні чоловіків призовного віку додому. При цьому серед європейців немає єдиної думки з цього приводу. Наприклад, польський відставний генерал Вальдемар Скшипчак у вівторок, 6 лютого, заявив, що всіх українських чоловіків потрібно депортувати з Польщі, аби допомогти адміністрації Зеленського в мобілізації військовозобов'язаних.

Утім, якби навіть усі поляки були згодні з позицією відставного генерала, що українців слід депортувати на батьківщину, вони б цього зробити не змогли, адже в ЄС верховенство закону - не порожній звук. А законних причин для депортації українських чоловіків немає.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Польське МЗС уже висловилося щодо ідеї свого генерала. Там обережно заявили, що думають, як можна "підтримати українську сторону", але вважають, що не мають права вирішувати такі питання самостійно. Має бути вироблено єдине рішення на рівні Євросоюзу, переконані поляки.

Однак депортувати людину, згідно із законами ЄС, можна лише в тому разі, якщо її визнано кримінальним злочинцем. Причому саме злочинцем, а не правопорушником.

З'явилося роз'яснення щодо депортації українських чоловіків з ЄС

"Депортувати особу можна тільки після відповідної судової постанови. У кожному випадку ситуація має розглядатися через судові органи і, відповідно, для цього потрібно мати підставу. Україна повинна звернутися щодо конкретної особи, що вона є злочинцем. Не правопорушником, а саме злочинцем. Тільки в такому разі її можуть депортувати. І фактично ми говоримо вже про процедуру екстрадиції", - розповів Павліченко.

Для того, щоб екстрадувати особу з ЄС, вона має скоїти кримінальний злочин, і її вину має бути доведено в суді. Причому кожен такий випадок розглядається індивідуально. А країна, яка запитує екстракцію конкретної людини, має надати докази, що ця людина справді є злочинцем.

"Коли є чітке підтвердження того, що все було розглянуто в судовому порядку, і є довіра до цього судового рішення, тоді воно передається на виконання. Національна судова система має ухвалити рішення на рівні судової інстанції про передачу особи, про екстрадицію. Це дуже, скажімо, непростий процес і немасовий. Йдеться про одиниці осіб. Про те, що ця процедура буде застосована для повернення чоловіків, як мені здається, говорити недоречно", - вважає правозахисник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто, якщо чоловік не вчинив жодного злочину, ще перебуваючи в Україні, і не порушував закон у країні, де він отримав прихисток, та якщо його вину не було доведено в судовому порядку, то ніхто його депортувати нікуди не має права.

Нагадаємо, у Верховній Раді вимагають провести мобілізацію серед молодих пенсіонерів.

Головне