У понеділок, 12 лютого біткоїн піднісся вище за позначку в 50 тисяч доларів. Це не абсолютний рекорд, однак це найвища вартість криптовалюти за останній 21 місяць. Експерти кажуть, що біткоїн увійшов у фазу бичачого ринку, і його вартість неухильно зростатиме.
Про це говорять знавці ринку криптовалют.
Позначка в 50 тисяч доларів - це важлива віха для біткоїна як у плані фінансовому, так і в психологічному. Після історичного максимуму, коли біткоїн у грудні 2021 року сягнув 68 789,63 долара, йому довелося пережити вже не один локальний зліт і падіння. Однак здолати психологічну позначку в 50 тисяч доларів він зміг лише тепер.
"50 000 доларів - важлива віха для біткоїна після того, як запуск спотових ETF минулого місяця не тільки не зміг викликати рух вище цього ключового психологічного рівня, а й призвів до 20% розпродажу", - заявив співзасновник платформи криптовалютного кредитування Nexo Антоні Тренчев.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерти кажуть, що біткоїн увійшов у фазу бичачого ринку (активного зростання) з осені минулого року, і тепер його вже не зможуть обрушити можливі дрібні відступи.
На момент написання цього матеріалу біткоїн торгується за ціною $48,73 тисячі. За прогнозами засновника MN Trading Міхаеля ван де Поппе, найближчими днями він може ще відкотитися вниз і закріпитися на позиції $46 000.
"Якщо зазначений рівень вистоїть, ми побачимо діапазон $53 000-57 000 до халвінгу", - припустив Міхаель ван де Поппе.
Черговий, четвертий за рахунком, халвінг біткоїна має відбутися в другій половині квітня 2024 року. Халвінг - це скорочення винагороди майнерам біткоїна вдвічі. Спочатку в 2009 році, коли біткоїн тільки з'явився, винагорода за майнінг становила 50 ВТС за блок. Потім у листопаді 2012 її скоротили вдвічі - до 25 ВТС. Після цього відбулося ще два халвінга, під час яких розмір винагороди для майнерів знизився до 6,25 ВТС за блок.
І тепер у квітні нинішнього року вона знову скоротиться вдвічі - до 3,125. Планують, що халвінг має відбуватися кожні 210 000 блоків. Це трапляється приблизно раз на 4 роки, і це триватиме доти, доки кількість біткоїнів не досягне 21 мільйона.
Так ось, експерти припускають, що після квітневого халвінгу дефіцитність біткоїна як грошового активу стане ще вищою і, відповідно, він продовжуватиме зростати в ціні. Щодо його майбутньої вартості є найсміливіші прогнози, які обіцяють біткоїну зростання до $1 млн і навіть вище. Втім, сказати точно, скільки він коштуватиме, зараз не може ніхто. Зрозуміло лише, що чутки про смерть головної цифрової валюти, якими раніше був наводнений світ фінансів, виявилися сильно перебільшеними.
Нагадаємо, тим часом українцям, у яких є заощадження в доларах, радять їх не продавати, оскільки долар дорожчатиме.