Українцям порадили не продавати долари, які подорожчають: “Дно досягнуто“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні подешевшав долар – громадяни масово скуповують валюту. Їм порадили не продавати її, бо такого низького курсу більше не буде.

Українцям порадили не продавати долари, які подорожчають: “Дно досягнуто“ - today.ua

Економісти відзначили рекордне здешевлення долара у січні. Українці масово скуповують валюту. За даними на 11 лютого, середній курс продажу становив 38,05 гривні. Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначив, що це "менше, ніж нічого".

Курс долара у купівлі залишився незмінним – 37,60 гривні.

12 лютого НБУ встановив офіційний курс долара – 37,62 гривні. Аналітики відзначили високий попит на валюту на готівковому ринку. Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин повідомив, що у січні було побито рекорд 11-річної давності з купівлі готівкової валюти - у ній зацікавлені як приватні підприємці, так і населення.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Охріменко погоджується з колегою. Він уточнив, звідки у населення мільярди на купівлю валюти. Насамперед йдеться про гроші військовослужбовців, які одержують високі зарплати. Частину цих коштів вони переводять у валюту – про запас.

По-друге – це бізнес, який отримує високий прибуток. Вказано, що Нацбанк регулярно продає валюту за заявками банків, щоб не було дефіциту готівки. У результаті вдається утримати стабільний курс, попри високий попит.

Українців закликали не продавати валюту

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає вигідними короткострокові гривневі депозити – на три місяці під 10-12% річних. Вони дозволять трохи заробити. Вклади також перевищать рівень інфляції, яка очікується на рівні 8-9%.

Олександр Охріменко назвав вдалим рішенням інвестиції у військові облігації, вигода на 4-6% більша порівняно з банківськими депозитами. Громадяни можуть не лише отримати вищі відсотки, а й отримати дохід, який не оподатковується, на відміну від депозитів. Проте потрібна сума від 40 тис. грн. Аналітик назвав валютні облігації вигіднішими за гривневі.

Українцям порадили не продавати долари, які подорожчають: “Дно досягнуто“

Андрій Шевчишин порадив без нагальної потреби не продавати валюту, бо курс низький. Найкраще купувати її, але не розраховувати на швидкий дохід.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Прибутку доведеться чекати довго, можливо рік і більше. Плюс "твердої" валюти – ви гарантовано забезпечуєте свої заощадження від знецінення, адже долар навряд чи дешевшатиме надалі, дно досягнуто", - цитує експерта ТСН.

Нагадаємо, що у Британії назвали курс долара в Україні відповідно до індексу Біг Мака – 19 гривень.