По 10-12 гривень: стало відомо, як зміняться тарифи на електроенергію та газ після закінчення опалювального сезону

Автор: Марченко Любов

До кінця опалювального сезону тарифи на комуналку, зокрема на електроенергію та газ, залишатимуться незмінними. Проте вже після закінчення опалювального сезону вони підуть вгору.

По 10-12 гривень: стало відомо, як зміняться тарифи на електроенергію та газ після закінчення опалювального сезону - today.ua

Почати лібералізацію ринку комунальних послуг нам наполегливо рекомендують США та інші партнери, зокрема МВФ. При цьому ніхто не вимагає і не висуває категоричних умов, проте всі м'яко натякають: не проведете реформи – грошей не дамо.

При цьому лібералізація ринку не обов'язково означає підвищення цін на послуги, але в нашому випадку це лише в один бік – на підвищення.

Які тарифи на електроенергію та газ в Україні діють зараз?

Тариф на електроенергію підвищили у червні поточного року. До підвищення він був двоступінчастим: за обсягу споживання до 250 кВт-год – 1,44 грн та за обсягу понад 250 кВт-год – 1,68 грн. Після підвищення він став однаковим для всіх обсягів споживання – 2,64 грн/кВт-год.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Тарифи на газ різні у різних постачальників. Та оскільки 98% населення України одержують газ від Нафтогазу, то можна вважати, що тариф на газ є однаковим для всіх побутових споживачів нашої країни – 7,97 грн/кубометр.

Тарифи на воду – різні у всіх водоканалів. Подивитися, скільки коштує вода біля регіональних водоканалів, можна на такому малюнку:

По 10-12 гривень: стало відомо, як зміняться тарифи на електроенергію та газ після закінчення опалювального сезону

Як можуть зрости тарифи на електроенергію та газ із початком лібералізації ринку комунальних послуг?

Експерт із житлово-комунальних програм Тетяна Бойко вважає, що лібералізація ринку неминуча, і Україна запізнилася з нею на кілька років. Щоправда, до війни були невеликі спроби лібералізувати ринок газу, проте згодом Нафтогаз потихеньку підім'яв під себе дрібних конкурентів і фактично став монополістом у газовій галузі.

Отже, уже з травня наступного року вартість кубометра газу для населення може зрости до 10-12 грн.

При цьому тарифи на електроенергію та холодну воду мають зрости хоча б у півтора рази.

Відповідно, тарифи на тепло та гарячу воду стануть вищими на 70-80%, припускає експерт.

Як українцям вижити із такими тарифами?

На це питання є відповідь у голови Мінсоцполітики Оксани Жолнович, яка днями відрапортувала, що Україна готова до впровадження нових тарифів на електроенергію, газ та іншу енергозалежну комуналку. Бідним українцям зростання витрат компенсують субсидіями, а багаті зможуть за все платити самі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому треба розуміти, що до розряду багатих автоматично потрапляють усі, кому відмовлять у субсидії. Таких буде дуже багато, включаючи сім'ї, в яких хоч хтось має понад 100 тисяч гривень на депозиті, або хтось зробив покупку на суму понад 50 тис. грн. Крім того, субсидію не дадуть, якщо в сім'ї є хоча б один повнолітній, який ніде не навчається та офіційно не працює. Зараз таких сімей дуже багато, і багато хто з них ледве зводить кінці з кінцями.

Нагадаємо, в одній із областей України тариф на воду вже незабаром зросте на 80%.