Тариф на водопостачання зросте на 80% в одній області України

Автор: Леся Ловіцька

В Україні планують збільшити тариф на водопостачання в одній області. Якщо рішення буде ухвалено, місцеві жителі платитимуть за комунальну послугу на 80% більше.

Тариф на водопостачання зросте на 80% в одній області України - today.ua

Очікується підвищення тарифу на водопостачання та каналізацію у Первомайську Харківської області. Місцева адміністрація повідомила, що подорожчання комуналки пов'язане підвищенням цін на електроенергію.

Як повідомило видання "На пенсії", влада хоче підвищити тарифікацію наступним чином:

• водопостачання – з 22,49 грн. до 40,16 грн. за кубометр (майже на 80%);
• каналізацію – з 40,56 грн. до 58,54 грн. за кубометр (на 44%).

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Пропозиції та зауваження громадян приймаються до 10 жовтня включно. Звертатися можна за адресою: місто Первомайський, 1/2 м-н, д/с №9, за телефоном – (05748) 3-22-35, а також електронною поштою: [email protected].

Як відомо, у період військового стану, а також протягом півроку після його скасування в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на електроенергію та розподіл газу. Однак обмеження не поширюються на водопостачання та електропостачання.

Нагадаємо, що не всі водоканали перебувають під контролем Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тому вони мають можливість коригувати тарифи. Зазначені постачальники підпорядковуються локальній адміністрації.

Громадяни, які більше 30 днів не проживають у своєму будинку чи квартирі, можуть не сплачувати за комунальні послуги. Решта громадян повинна своєчасно вносити плату.

НКРЕКУ в мулі вирішило підвищити вартість електропостачання для всіх українців. Однак влада його розкритикувала – і ухвала була скасована. Наразі споживачі платять за воду за тарифами, які були встановлені з 1 січня 2022 року.

Тариф на водопостачання зросте на 80% в одній області України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вартість води відрізняється залежно від регіону. Найдорожча – у Запорізькій області (65,5 грн. за кубометр). Майже по 30 грн за кубометр платять мешканці Львівської, Вінницької, Хмельницької та Харківської областей.

Раніше повідомлялося, що тарифи на газ та електроенергію в Україні можуть зрости втричі на вимогу США.