Парламент Болгарії ратифікував угоду між болгарським Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони України про передачу українській стороні 100 бронетранспортерів. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.
У повідомленні не уточнюється, про які саме болгарські бронетранспортери для української армії йдеться. Зважаючи на все, це старі радянські бойові машини, які колись були у болгарської армії та поліції, а зараз перебувають на зберіганні.
Ще у липні 2023 року парламент Болгарії схвалив надання Україні в рамках військової допомоги 100 бронетранспортерів радянського зразка. Потім у серпні 2023 року уряд Болгарії схвалив цю угоду. І ось тепер болгарський парламент ратифікував відповідну угоду між болгарським Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони України.
Коли конкретно ЗСУ отримають болгарські бойові машини – не уточнять. Зважаючи на все, у 2024 році. Адже їх спочатку потрібно зняти з конвеєра, відремонтувати за потреби. А це, мабуть, потрібно, бо йдеться про старі БТР радянського зразка.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У болгарського МВС були, найімовірніше, БТР-60ПБ-МД1, які випускали у 1960-1970-х роках. Останні 25 років (щонайменше) ці бойові машини перебували на зберіганні. Напевно, їх передадуть нашій армії. Разом із ними ЗСУ отримають запчастини для них.
Але БТР-60ПБ та БТР-60ПБ-МД1 були також на озброєнні болгарської армії. Станом на 2022 рік армія Болгарії мала 20 бронетранспортерів БТР-60 усіх модифікацій.
Свого часу Болгарія мала багато радянських бойових машин. Але деякі з них продали іншим країнам. Наприклад, Малі та Камбоджі.
Звичайно, БТР-60 вже давно застарів, але якщо його модернізують за сучасними західними стандартами, то він ще може стати у нагоді у боротьбі з російськими окупантами. На цей бронетранспортер, наприклад, можна встановити сучасну систему керування вогнем, сучасні системи виявлення, нові приціли, сучасну радіостанцію тощо. Тим більше, що на БТР-60ПБ-МД1 вже встановлено дизельний двигун Cummins ISB 25.30 потужністю 250 к.с., який працює разом із 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач Allison, є нова радіостанція, а в бортах прорізані двері для десанту.
У штурмових діях такі бойові машини, мабуть, брати участі не повинні, а от доставити піхоту на поле бою вони можуть. Бронетранспортери для цієї мети і призначаються. До недоліків цієї бойової машини слід зарахувати погане бронювання.
Раніше стало відомо, що ЗСУ можуть отримати корейські БТР нового покоління.