Деяким українцям нинішнього року тричі підвищать пенсію

Автор: Марченко Любов

У березні в Україні відбудеться індексація пенсій - наймасштабніше підвищення пенсійних виплат у нинішньому році. При цьому буде підвищено виплати майже всім пенсіонерам. Утім, для деяких громадян це буде вже друге підвищення пенсії в поточному році. А загалом, у 2024 на них чекає три етапи зростання пенсійних виплат.

Деяким українцям нинішнього року тричі підвищать пенсію - today.ua

Про це стало відомо з інформації ПФУ.

Йдеться про 65-річних українців. Для них законом передбачена мінімальна пенсія, нижче за яку вони не можуть отримувати. Ця мінімальна пенсія становить не менше 40% від мінімальної зарплати. А оскільки мінімалка в Україні зросла з 6700 грн до 7100 уже з 1 січня 2024 року, то й розмір мінімальної пенсії для 65-річних теж зріс із цієї дати. Замість 2680 грн ця категорія пенсіонерів тепер отримує 2840 грн.

У березні, разом з усіма, цій категорії пенсіонерів проіндексують пенсійну виплату. А вже з 1 квітня на них чекає третє з початку нинішнього року підвищення пенсії. Адже з 1 квітня в Україні знову зросте мінімальна зарплата - до 8000 грн. Таким чином, і в них мінімальна пенсія має зрости до 3200 грн.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

При цьому, щоб мати право на мінімальну пенсію в розмірі 40% від мінімальної зарплати, громадяни повинні задовольняти двом умовам:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • мати не менше 65 років;
  • мати страховий стаж не менше за 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Причому мають бути дотримані обидві ці умови. А у пенсіонерів, які не задовольняють цим умовам, мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму. Її також підвищать із 1 березня з 2093 до 2361 грн.

Нагадаємо, у ПФУ зробили заяву щодо індексації мінімальної пенсії.