Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Автор: Марченко Любов

Чимало літніх українців мають право на щомісячну надбавку до пенсії. При цьому не всі про неї знають. А тим часом, розмір надбавки не такий вже й малий. Він становить 20% або п'яту частину пенсійної виплати. Отже про неї варто поклопотатися.

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити - today.ua

Про те, хто може претендувати на таку надбавку до пенсії, розповіла заступниця начальника Головного управління ПФУ у Закарпатській області Вікторія Поляковська в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Право на таку щомісячну надбавку мають пенсіонери, які мешкають у гірських районах. При цьому населений пункт, де вони прописані, повинен мати офіційний статус гірського.

"Розмір державних пенсій, стипендій, усіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які набули статусу працюючого, що проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 відсотків", - повідомила чиновниця.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Кошти на доплату мешканцям гірських населених пунктів, включаючи й пенсіонерів, передбачено у державному бюджеті.

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Але при цьому далеко не всім населеним пунктам, розташованим у гірській місцевості, надано статус гірських. Навіть у Закарпатській області та на Прикарпатті такий статус мають не всі села. І все ж, у Закарпатській області вважаються гірськими майже дві сотні населених пунктів, в яких мешкають понад 50 тисяч пенсіонерів. І всі вони мають право на 20% надбавки до пенсії.

При цьому, якщо корінні жителі гірських районів знають про цей привілей один від одного (хороші вісті, як і погані, швидко розносяться), то переселенці, які були змушені переїхати до карпатського регіону з початком війни, не всі обізнані про таку преференцію. А тим часом, вони також мають право на таку надбавку до пенсії. Але для того, щоб її отримувати, їм потрібно отримати статус жителя гірського населеного пункту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після набуття такого статусу їм мають видати спеціальне посвідчення, яке його підтверджує. Такий документ можна отримати у місцевому органі влади або в місцевому ЦНАП. Маючи на руках таке посвідчення, можна сміливо звертатись до ПФУ за оформленням надбавки до пенсії.

Нагадаємо, українцям порадили одразу знімати з карток нараховану пенсію. Стала відома причина, через яку не слід довго залишати гроші на картці.