Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців

Автор: Марченко Любов

Нацбанк готує обмеження на фінансові операції українців. Суму, з якої почне діяти заборона, поки не називають. Ліміт на грошові перекази діятиме до закінчення війни.

Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців - today.ua

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, така ініціатива виходить від Нацбанку України. НБУ пропонує обмежити грошові перекази громадян, як за сумою, так і за їхньою частотою. Конкретні суми поки що не називають: ініціатива наразі лише обговорюється. Причому обмежуватимуть як перекази з картки, так і поповнення карток через термінали самообслуговування.

У НБУ пояснюють таку ініціативу боротьбою з мікодингом і тіньовим сектором економіки. Гетманцев зазначив, що законопроєкт поки що у Верховній Раді не розглядали, проте, якщо його ухвалять, то він діятиме лише на період воєнного стану.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

"Встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на здійснення фінансових операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, лімітами на суми транзакцій, їхньої кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування", - розповів Гетманцев.

Нацбанк встановить ліміт на грошові перекази українців

Як з'ясував НБУ під час перевірки банків та інших фінустанов, у тіні відбуваються фінансові операції на величезні суми в мільярди гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому, аналізуючи ці платежі, фахівці НБУ дійшли висновку, що йдеться про схеми, якими користуються численні тіньовики, а також громадяни, які займаються забороненими видами господарської діяльності. У такий спосіб Нацбанку вдасться "вбити двох зайців" одразу: вивести бізнес із тіні та змусити платити податки, а також "перекрити кисень" забороненому бізнесу.

Нагадаємо, ПриватБанк блокує рахунки українців через велику кількість переказів.