Українцям порадили відразу знімати з картки нараховану пенсію: стала відома причина

Автор: Марченко Любов

Пенсія, що нарахована на картку, не повинна там залежуватись надовго. Пенсіонерам радять відразу знімати її з картки, або, принаймні, витратити частину отриманої виплати. Наприклад, розплатитися з картки за комуналку або зробити покупку в магазині.

Українцям порадили відразу знімати з картки нараховану пенсію: стала відома причина - today.ua

Таку пораду дала пенсіонерам заступниця міністра соцполітики Дар'я Марчак під час ефіру загальнонаціонального телемарафону.

За словами Марчак, в Україні діє норма закону, відповідно до якої незатребувані пенсії (ті, що не отримали на Укрпошті або не забрали з картки) вилучаються з персонального рахунку пенсіонера і повертаються назад до Пенсійного фонду.

Звісно, що пенсію не вилучають, якщо її не використали упродовж місяця або навіть двох. А от якщо пенсіонер не користувався своєю пенсією півроку чи більше, тоді гроші заберуть з його рахунку.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Українцям порадили відразу знімати з картки нараховану пенсію: стала відома причина

При цьому, якщо він після того згадає про неотриману пенсію, звернеться до ПФУ і підтвердить свою особу, то невиплачену суму йому мають повернути. Але для цього пенсіонеру доведеться доводити, що це саме він законний отримувач цих грошей, і що він живий.

Власне, через це й блокують рахунки пенсіонерів, за якими тривалий час немає ніякого руху грошей. Адже нерідко трапляються випадки, коли людина померла, а виплату пенсії їй не припинили.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через це у Мінсоцполітики радять пенсіонерам усе ж забирати пенсію зі своєї картки. Хоча б раз у два-три місяці. А ще краще – відразу знімати її з картки, або ні в кого не виникало сумнівів, що пенсіонер живий, і що він потребує грошей.

Нагадаємо, Ощадбанк пояснив, як отримати пенсію з картки, строк дії якої скінчився.