Курс долара перевищить 50 гривень: коли очікувати заявленої вартості валюти

Автор: Марченко Любов

В Україні очікується подальша девальвація національної валюти - курс долара зростатиме. Аналітики прогнозують зростання вартості американської валюти понад 50 гривень. При цьому зниження вартості гривні буде поступовим, оскільки Нацбанк стежитиме за стабільністю валютного ринку.

Курс долара перевищить 50 гривень: коли очікувати заявленої вартості валюти - today.ua

Такий прогноз стану валютного ринку в Україні оприлюднив Міжнародний валютний фонд. МВФ склав прогноз курсу валют в Україні на найближчі п'ять років. Зокрема, йдеться про курс долара щодо національної української валюти.

Гривня буде поступово девальвувати. Уже в поточному році курс національної валюти опуститься до 41 гривні за долар. Про це, зокрема, йдеться в доповіді МВФ World Economic Outlook за квітень поточного року.

Згідно з прогнозом вартість долара перетне 50-гривневу планку у 2027 році. Далі вже до 2029, він зросте ще майже на 4 гривні.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Протягом найближчих п'яти років курс долара в Україні змінюватиметься наступним чином:

  • у 2024 році - 41 грн за долар;
  • у 2025 році - 45,8 грн за долар;
  • у 2026 році - 48,6 грн за долар;
  • у 2027 році - 50,4 грн за долар;
  • у 2028 році - 52,1 грн за долар;
  • у 2029 році - 54,1 грн за долар.

Курс долара перевищить 50 гривень: коли очікувати заявленої вартості валюти

Водночас голова НБУ Андрій Пишний зазначає, що коливання вартості курсу долара відбуватимуться і нинішнього року. Коливання курсів валют відбуваються під впливом багатьох чинників, включаючи навіть сезонний. Крім того, в Україні зараз ринок валют гостро реагує на події на фронті.

Однак НБУ триматиме руку на пульсі і згладжуватиме результати коливань, не даючи долару вирватися з наміченого коридору. Таким чином працюватиме режим керованої гнучкості, встановлений НБУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"НБУ буде присутній на валютному ринку і згладжуватиме надмірні та небезпечні коливання. Люди отримали право вибору: купувати долар, який може як зрости, так і впасти, або залишати заощадження в гривневих активах, які дають значний дохід", - вкотре прорекламував Пишний вигоду гривневих вкладів.

Нагадаємо, на п'ятницю, 19 квітня, Нацбанк встановив новий офіційний курс валют, який знову став абсолютним рекордом. Він становитиме 39,6037 грн за долар (+0,0586 грн).