Нацбанк рекордно підвищив офіційний курс долара: економічний прогноз

Автор: Корнєєв Ігор

Нацбанк рекордно підвищив офіційний курс долара. Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин дав прогноз. На його думку, НБУ не допустить падіння курсу національної валюти до 40 грн.

Нацбанк рекордно підвищив офіційний курс долара: економічний прогноз - today.ua

Останнім часом курс долара в Україні регулярно оновлював рекорди. Нагадаємо, сьогодні НБУ встановив його на рівні 39,5451 грн/дол. А курс долара на п'ятницю, 19 квітня, побив черговий рекорд. За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив його на рівні 39,6037 грн/дол.

Фінансові експерти вважають, що психологічною відміткою для національної валюти є курс 40 гривень за 1 долар США. Якщо це станеться, вони прогнозують великий ажіотаж на валютному ринку, що може додатково погіршити позиції гривні.

На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, Національний банк України не допустить цього, оскільки курс гривні впливає на інфляцію в країні.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

"Нацбанк ще відповідає за інфляцію. Що слабший курс гривні, то вища інфляція, це ми теж розуміємо. Тому він так трохи балансує. З одного боку НБУ йде назустріч Мінфіну, з іншого — тримає досить жорсткими методами інфляційні процеси. Сьогодні інфляція становить 3,2%", - зазначив Пендзин.

Водночас, за словами Олега Пендзина, високий курс долара є вигідним Міністерству фінансів. Допомога від західних країн у своїй масі надходить у доларах, відповідно, чим вищий курс, тим більше гривень на рахунках Мінфіну.

Нацбанк рекордно підвищив офіційний курс долара: економічний прогноз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що Міжнародний валютний фонд дав прогноз курсу долара в Україні до 2029 року. За прогнозами МВФ, вже у 2027-му році долар буде коштувати 50 гривень.

Оскільки Україна взяла курс на вступ до Євросоюзу, у Нацбанку розглядають перспективу прив'язки курсу гривні до євро, а не до долара, як зараз. Однак швидко не зробити не вийде, зазначає регулятор.