Today.ua

Фермерський “майдан“ у серці ЄС: європейський квартал Брюсселя - у вогні, диму та гної (Відео)

Європейські фермери зібралися на масову акцію протесту в самому центрі Євросоюзу. Вони пригнали свої трактори до Брюсселя, щоб висловити незгоду з останніми рішеннями Єврокомісії. Епіцентром фермерського "майдану" став європейський квартал Брюсселя, де зосереджені головні адмінбудівлі Євросоюзу.

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на інформацію від бельгійських ЗМІ.

Фермери обрали для свого протесту цей день не випадково. Сьогодні, 26 лютого в понеділок, у Брюсселі засідає Рада ЄС на рівні міністрів сільського господарства країн Євросоюзу. Тож аграрії приурочили свою акцію саме до цього зібрання профільних чиновників ЄС.

Уже з самого ранку у напрямку до Брюсселя рушили сотні тракторів. Через таке скупчення великої сільгосптехніки на трасах виникли транспортні перебої на під'їзних шляхах до бельгійської столиці. А коли трактори в'їхали в місто, то утворили транспортні затори і в самому Брюсселі.

Однак головне дійство у них було заплановано в європейському кварталі Брюсселя, де зосереджені головні адміністративні установи ЄС. Фермери прибули не з порожніми тракторами. Вони розкидали по кварталу сіно з гноєм і підпалили шини. Через це в районі площі Шумана, навколо якої сконцентровані адмінбудівлі, спалахнуло кілька пожеж.

Втім, поліцейські, яких підтягнули до епіцентру фермерського "майдану", впоралися з вогнем за допомогою водометів. Цими ж водометами вони намагалися розігнати протестувальників. При цьому будівлі Євросоюзу завбачливо оточили по периметру металевими огорожами і колючим дротом.

Однак усі ці загороджувальні бар'єри не стали для фермерів перешкодою. Деякі з них на своїх тракторах прорвалися крізь поліцейські кордони впритул до будівель ЄС.

Які вимоги протестувальників?

Серед проблем, які, на думку аграріїв, потребують негайного вирішення, не тільки, і навіть не стільки "українське питання". Хоча й воно має місце. Проте головним подразником для європейських аграріїв став Європейський зелений курс, який встановлює жорсткі правила у сфері довкілля. Він передбачає поступове скорочення викидів парникових газів. Крім того, цей курс змушує фермерів відмовитися від використання пестицидів, а також скоротити площі орної землі. Усе це призведе до скорочення аграрного виробництва і розорення багатьох фермерських господарств.

Водночас міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський уже висловив солідарність із польськими фермерами та закликає ЄС переглянути обмеження через Європейський зелений курс у бік їхнього пом'якшення.

Нагадаємо, Україна планує вдвічі збільшити експорт сільгосппродукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ