Фермерський “майдан“ у серці ЄС: європейський квартал Брюсселя - у вогні, диму та гної (Відео)

Автор: Марченко Любов

Європейські фермери зібралися на масову акцію протесту в самому центрі Євросоюзу. Вони пригнали свої трактори до Брюсселя, щоб висловити незгоду з останніми рішеннями Єврокомісії. Епіцентром фермерського "майдану" став європейський квартал Брюсселя, де зосереджені головні адмінбудівлі Євросоюзу.

Фермерський “майдан“ у серці ЄС: європейський квартал Брюсселя - у вогні, диму та гної (Відео) - today.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на інформацію від бельгійських ЗМІ.

Фермери обрали для свого протесту цей день не випадково. Сьогодні, 26 лютого в понеділок, у Брюсселі засідає Рада ЄС на рівні міністрів сільського господарства країн Євросоюзу. Тож аграрії приурочили свою акцію саме до цього зібрання профільних чиновників ЄС.

Уже з самого ранку у напрямку до Брюсселя рушили сотні тракторів. Через таке скупчення великої сільгосптехніки на трасах виникли транспортні перебої на під'їзних шляхах до бельгійської столиці. А коли трактори в'їхали в місто, то утворили транспортні затори і в самому Брюсселі.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Однак головне дійство у них було заплановано в європейському кварталі Брюсселя, де зосереджені головні адміністративні установи ЄС. Фермери прибули не з порожніми тракторами. Вони розкидали по кварталу сіно з гноєм і підпалили шини. Через це в районі площі Шумана, навколо якої сконцентровані адмінбудівлі, спалахнуло кілька пожеж.

Втім, поліцейські, яких підтягнули до епіцентру фермерського "майдану", впоралися з вогнем за допомогою водометів. Цими ж водометами вони намагалися розігнати протестувальників. При цьому будівлі Євросоюзу завбачливо оточили по периметру металевими огорожами і колючим дротом.

Однак усі ці загороджувальні бар'єри не стали для фермерів перешкодою. Деякі з них на своїх тракторах прорвалися крізь поліцейські кордони впритул до будівель ЄС.

Які вимоги протестувальників?

Серед проблем, які, на думку аграріїв, потребують негайного вирішення, не тільки, і навіть не стільки "українське питання". Хоча й воно має місце. Проте головним подразником для європейських аграріїв став Європейський зелений курс, який встановлює жорсткі правила у сфері довкілля. Він передбачає поступове скорочення викидів парникових газів. Крім того, цей курс змушує фермерів відмовитися від використання пестицидів, а також скоротити площі орної землі. Усе це призведе до скорочення аграрного виробництва і розорення багатьох фермерських господарств.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський уже висловив солідарність із польськими фермерами та закликає ЄС переглянути обмеження через Європейський зелений курс у бік їхнього пом'якшення.

Нагадаємо, Україна планує вдвічі збільшити експорт сільгосппродукції.