Війна в Україні виступає стримуючим фактором для зростання тарифів на комуналку. Та все ж, вони зростають. Щоправда, не так швидко, як це могло б відбуватись у мирний час. Стало відомо, як змінилася вартість електрики, газу і води для населення з 1 квітня.
Здебільшого тарифи на комуналку поки що не змінилися. Та все ж, за деякими позиціями українцям доведеться платити більше.
Газ
Тарифи на газ для населення поки залишаються незмінними. При цьому 98% населення користуються послугами Нафтогазу, який постачає українцям газ по 7,96 грн/кубометр. Цей тариф зафіксовано з початку повномасштабної війни, і він поки що залишається незмінним. Те ж саме стосується і тарифів від інших постачальників, які обслуговують решту 2% населення.
Електрика
Тариф на електроенергію на сьогодні, мабуть, найчутливіша тема як для влади, так і для пересічних українців. Ракетні обстріли об'єктів енергосистеми, які противник доволі активно провів у березні, поставили на межу виживання систему генерації електрики. Українців уже закликали готуватися до відключень електроенергії, які можуть початися з другої половини літа.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У будь-якому разі на відновлення енергосистеми будуть потрібні величезні гроші, яких узяти ніде. Тому тариф на електроенергію для населення підвищуватимуть. Поки що уряд про це прямо не говорить, а лише натякає на можливе підвищення. Дату не називають, проте зрозуміло, що це станеться вже цього літа.
Тепло та гаряча вода
Тарифи на тепло і гарячу воду поки що чіпати не мають наміру. По-перше, на їхнє підвищення діє мораторій до кінця війни. По-друге, уряд продовжив для підприємств теплової комунальної енергетики дію пільгових цін на газ, які збережуться принаймні до закінчення наступного опалювального сезону.
Вода і каналізація
А ось тарифи на воду та каналізацію якраз обтяжать комунальну платіжку з 1 квітня. У різних водоканалів вони зросли по-різному. У середньому по країні підвищення становитиме 28%. Однак таке зростання цін розкинули на два етапи. Перший стартує вже зараз. Тарифи зростуть приблизно на 12%. А решту підвищення заплановано з 1 липня.
При цьому голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко каже, що тарифи на воду зростуть від 10 до 60%. Причому в багатьох водоканалах зростання вартості послуг зумовлене об'єктивними причинами лише частково. Однак чималу роль зіграв і суб'єктивний фактор, зокрема, нецільові витрати грошей керівництвом цих підприємств, натякнув експерт.