Тарифи на воду збільшать до 60%, тому що у водоканалах розікрали гроші споживачів, - Попенко

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується підвищення тарифів на водопостачання. Вартість кубометра води відрізнятиметься залежно від регіону.

Тарифи на воду збільшать до 60%, тому що у водоканалах розікрали гроші споживачів, - Попенко - today.ua

Різний рівень тарифів на підприємствах водопостачання та водовідведення значно залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг, а саме:

  • джерела водопостачання;
  • віддаленості джерела від споживачів;
  • якості води;
  • технології очищення;
  • кількості споживачів, яким надають послуги, та інших факторів.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розрахувала орієнтовні тарифи, підвищення яких очікувалося у два етапи. Проте вони не були узгоджені урядом.

Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко повідомив, що вітчизняні водоканали перебувають у незадовільному стані. Вони гостро потребують модернізації та ремонту. Він спрогнозував зміну сум у платіжках за воду від 10% до 60%.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Пенсіонерам нагадали про пільги

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

"Водоканали подали заявки на збільшення тарифів. З чим це пов'язано – тарифи не підіймали протягом останніх двох років. Фактично тарифи не зростали, а за цей час зросла вартість електроенергії, зросла мінімальна заробітна плата – і вони збиткові. Багато водоканалів справді страждають від неплатежів, страждають від відсутності коштів та заарештовують рахунки, є проблеми з електроенергією", - зазначив експерт.

За словами Попенка, підвищення тарифів не вирішить жодної проблеми водоканалів. Тому що їм насамперед потрібна модернізація, а на це потрібні десятки мільярдів гривень. І це ніяк не розв'яже проблему питання навіть після подорожчання комунальної послуги на 60%.

Різниця у тарифах обумовлена позицією власника підприємства. 99% водоканалів надано органам місцевого самоврядування. Якщо в останні 10-20 років вони вкладали кошти в заміну обладнання та мереж, вони можуть дозволити собі менше підіймати тарифи. Тому що їхні витрати менші, ніж там, де водоканали нічого не робили.

За словами Попенка, гроші, отримані від споживачів, не завжди спрямовувалися на потрібні цілі. Не секрет, що у багатьох випадках вони просто "зникали". При цьому в одного водоканалу обладнання могло зноситися менше, ніж в іншого. Тому потреба у коштах у них буде різною:

"Кошти споживачів розкрадалися, а зараз виходить, що потрібно підіймати тарифи на 50-60%".

Вказано, що водоканалам стає складніше розраховуватись за електроенергію – вони мають серйозні борги. Однак Олег Попенко наголосив, що підвищення тарифів призведе до ще більшої заборгованості з боку споживачів. Тому що люди не мають можливості оплачувати такі великі суми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Будь-яке підвищення тарифів на комуналку в Україні призводить не до вирішення проблем, воно призводить до ще більшої заборгованості споживачів за ЖКГ, у людей фізично нічим розраховуватися".

Раніше повідомлялося, якими будуть тарифи на електроенергію та газ в Україні з 1 квітня.