Дірка у $29 мільярдів: у Мінфіні розповіли, скільки може не вистачити на зарплати і пенсії українцям наступного року

Автор: Марченко Любов

Мільйони українців можуть залишитися без пенсій і зарплат, якщо Захід не надасть нам підтримки наступного року. Якщо міжнародної допомоги не буде, то в бюджеті-2024 утвориться величезна дірка в $29 мільярдів, яку не буде чим закрити.

Дірка у $29 мільярдів: у Мінфіні розповіли, скільки може не вистачити на зарплати і пенсії українцям наступного року - today.ua

Про це в інтерв'ю Politico заявив глава українського Мінфіну Сергій Марченко.

Україні не обійтися без західної фінансової допомоги ні 2024 року, ні у наступні роки. Після війни наша країна ще тривалий час потребуватиме фінансової підтримки, перш ніж відновить свою економіку до рівня самодостатньої.

Так, наступного року, за найскромнішими підрахунками, Україні знадобиться 29 мільярдів доларів, щоб покрити найневідкладніші витрати бюджету – такі як пенсії, зарплати бюджетникам та різні соцвиплати.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

При цьому західні партнери висувають нашій владі низку умов, які потрібно виконати, щоб і надалі отримувати від них підтримку. Україна й так уже чимало зробила на шляху подолання корупції та готова робити ще. Проте гроші нам потрібні вже зараз.

"Ми готові до обговорень, але не готові до того, що це може призвести до затримки надання підтримки Україні. Нам потрібні гроші з початку наступного року", - заявив Сергій Марченко.

Дірка у $29 мільярдів: у Мінфіні розповіли, скільки може не вистачити на зарплати і пенсії українцям наступного року

При цьому він зауважив, що проблеми в Україні неодмінно вплинуть на всю Європу через те, що знову зросте кількість мігрантів. І європейським країнам доведеться забезпечувати їх коштами на проживання. У результаті витрати цих країн вийдуть набагато вищими, ніж обійшлася б фінансова допомога Україні.

"Наслідки економічної кризи будуть дуже, дуже травматичними не тільки для України, а й для всієї Європи, бо це може мати наслідки і для Європи: міграція як побічний ефект, величезне зростання цін у Європі, зокрема, на деякі продовольчі товари, знову -таки на нафту та газ", - попередив міністр.

Сергій Марченко також нагадав європейцям про 300 мільярдів доларів російських активів, заморожених країнами великої сімки на початку війни РФ проти України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, зі США надійшло повідомлення, що демократи в Сенаті заблокували законопроект про військову допомогу Ізраїлю без України. Тобто, у нас з'явилася надія, що військову допомогу Україні все ж таки включать до бюджетного кошторису США наступного року.

Нагадаємо, раніше також з'явилася інформація, що у будь-якому разі бюджетну допомогу США Україні буде знижено на чверть.