Today.ua

Долар продають дорожче за 41 гривню: у Нацбанку сказали правду про ситуацію на валютному ринку

В останній робочий день тижня курс долара в обмінниках піднявся відчутно вище 41 грн, хоча попереднього дня він не дотягував до цієї планки. В середньому долар у продажу подорожчав на 15 копійок і продавався в п'ятницю по 41,10 грн. При цьому і курс євро також став вищим на 5 копійок - по 44,50 грн.

Обмінники купували долар у середньому за курсом 40,60 грн, а євро можна було обміняти на 43,70 грн.

На міжбанку долар порівняно з попереднім днем подорожчав на 2 копійки - п 40,78 -40,80 (купівля-продаж).

При цьому офіційний курс долара вкотре встановив рекорд і досяг історичного максимуму. Утім, це вже відбувається так часто, що навряд чи варто кожен стрибок на кілька копійок вважати "історичним". На п'ятницю офіційний курс долара було встановлено на рівні 40,6908 грн. Це на 0,2467 вище, ніж попереднього дня і на 0,1535 грн більше, ніж був попередній рекорд, встановлений 3 червня. Тоді офіційний курс долара дорівнював 40,5373 грн.

Курс євро до п'ятниці також неабияк зріс. Він додав до свого колишнього значення 0,3530 грн.

У Нацбанку прокоментували ситуацію на валютному ринку

За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, нічого надприродного і такого, що викликає тривогу, на ринку не відбувається. Нацбанк повністю контролює ситуацію. Для цього у НБУ вистачає міжнародних резервів.

Причинами зростання курсу долара топ-менеджер Нацбанку називає підвищені валютні витрати уряду, а також валютну лібералізацію.

Отже, поки що нічого надзвичайного з гривнею і, відповідно, з доларом не відбувається. Плавна девальвація гривні закладена в бюджеті на 2024 рік. Однак у бюджеті закладено середній курс долара на рівні 40,7 грн. Зараз він уже вищий.

Нагадаємо, "велика сімка" погодила передачу Україні 50 млрд доларів від заморожених активів РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ