Україна може отримати американські радари для ЗРК Patriot

Автор: Максимов Віталій

США в рамках військової допомоги можуть передати Україні радари малої дальності Sentinel, які виявляють літаки, балістичні та крилаті ракети. Про це повідомило видання Politico.

Україна може отримати американські радари для ЗРК Patriot - today.ua

У повідомленні йдеться про те, що Україна вже подала заявку уряду Сполучених Штатів на постачання партії сучасних радарів малого радіусу дії. Білий дім зараз її розглядає.

В українській заявці йдеться про те, за даними Politico, що радари Sentinel допоможуть захистити об'єкти критичної інфраструктури України від ударів російських окупантів. Ці радари також можна використовувати в системі ППО для захисту військових заводів.

США активно допомагає Україні у її боротьбі проти російських окупантів. Але законопроект про тимчасовий бюджет Сполучених Штатів, ухвалений 1 жовтня 2023 року, не передбачав нового фінансування допомоги нашій країні. Після цього президент Джо Байден запропонував Конгресу виділити на допомогу Україні та Ізраїлю 106 мільярдів доларів. Із них 60 млрд доларів – для України.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Що це за радар Sentinel? Які його основні тактико-технічні показники? Як його використовують?

Sentinel – це американська радіолокаційна станція, яку використовують у системах ППО малої дальності. Є кілька варіантів таких радарів. В армії Литви, наприклад, Sentinel використовують разом із переносними зенітними комплексами RBS-70 для захисту об'єктів критичної інфраструктури та військових об'єктів.

Україна може отримати американські радари для ЗРК Patriot

Радіолокаційна станція AN/MPQ-64 F1 Sentinel виявляє повітряні цілі (літаки, вертольоти, балістичні та крилаті ракети) на відстані понад 75 км. Перевозить цей радар армійський позашляховик HMMWV.

З 2022 року ці РЛС почали інтегрувати із ЗРК Patriot, який, як відомо, належить до зенітних комплексів великої дальності дії. Інтеграція відбувається з допомогою нової американської системи бойового управління IBCS (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System). Вона є "мозком" комплексної системи ППО.

IBCS опрацьовує дані, отримані з різних джерел, у тому числі з супутників та літаків-розвідників, і на підставі цього приймаються подальші рішення про відкриття вогню.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У травні 2023 стало відомо, що Україна отримала систему IBCS. Оскільки на озброєнні ЗСУ вже є ЗРК Patriot, то, мабуть, ця нова система управління інтегрована з ним. Тобто вона стала частиною української системи ППО. Радари Sentinel можуть бути інтегровані в неї.

Раніше стало відомо, що ЗСУ отримають нові вітчизняні ударні БПЛА, що летять на 800 км.