Через дефіцит електроенергії українські школи переводять на новий формат навчання, - Міносвіти

Автор: Марченко Любов

З нового навчального року середні школи переведуть на новий формат навчання. Навчальний процес починатиметься пізніше - з 10-ї ранку. А в деякі, особливо критичні періоди, школи можуть перейти на змішане або навіть онлайн навчання.

Через дефіцит електроенергії українські школи переводять на новий формат навчання, - Міносвіти - today.ua

Такими планами поділився міністр освіти Оксен Лісовий під час "Години запитань до уряду".

Дефіцит електроенергії, який уже став для України критичним, а до зими може виявитися тотальним, вносить свої корективи в усі сфери життя, зокрема й у навчальні плани освітніх закладів. По суті, українські діти вже п'ятий рік поспіль, від початку епідемії коронавірусу, не можуть нормально навчатись у школах.

На жаль, новий навчальний рік 2024/2025 не буде кращим, ніж його попередники. А можливо, він виявиться найважчим, оскільки такого критичного становища в енергетиці країни ще не було.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

У Міносвіти розглядають два варіанти зміни навчальних планів

За словами Лісового вони можуть бути такими:

  • більш ранній початок нового навчального року з тривалими зимовими канікулами;
  • початок навчального року за звичним графіком зі зміщенням часу занять і поєднанням різних форматів навчання.

За першим планом, імовірно, займатиметься вища школа, а також заклади профтехосвіти. Ще у травні Міносвіти розіслало їм свої рекомендації щодо зміщення графіка навчального процесу на теплішу пору року. Тобто заняття рекомендують розпочати у серпні, а також навчатися по суботах - з тим, щоб узимку відправити студентів на тривалі зимові канікули. При цьому кінець навчального року також буде не у травні, а, ймовірно, наприкінці червня.

Через дефіцит електроенергії українські школи переводять на новий формат навчання, - Міносвіти

Однак до середньої школи цей варіант вирішили не застосовувати. Натомість навчання планують розпочинати пізніше - з 10-ї години ранку, щоб можна було проводити всі заняття при денному світлі.

"Ми будемо працювати з графіками занять там, де немає позмінного навчання, зміщуючи початок уроків у школах на 10:00. Зараз працюємо над цими рекомендаціями. У крайніх випадках будемо повертатися до змішаного або онлайн навчання у складних пікових періодах", - повідомив Лісовий.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому до зими потрібно вирішити питання з генераторами для шкіл. Деякі навчальні заклади мають у своєму розпорядженні доволі потужні генератори, що дають змогу забезпечувати електроенергією всю школу. А в інших школах генератори слабкі, які можуть підтримувати лише пункт незламності всередині навчального закладу. Це питання Міносвіти розглядатиме і вирішуватиме спільно з місцевою владою.

Нагадаємо, з 1 вересня в українських школах скоротять кількість дітей у молодших класах.