Українським біженцям підвищили зарплати у Польщі: названо найпопулярніші вакансії

Автор: Леся Ловіцька

У Польщі зросли зарплати українських біженців. Названо найпопулярніші вакансії для наших співвітчизників.

Українським біженцям підвищили зарплати у Польщі: названо найпопулярніші вакансії - today.ua

Мінімальний оклад, одна із складових зарплати у Польщі, зріс на тисячу гривень (до 25,3 тисячі гривень в еквіваленті). Наразі мінімальна ставка для українських біженців, які працюють за договором доручення, збільшилася до 210 грн на годину. Вони, залежно від кількості робочих годинників, заробляють 42,6-53,2 тисячі гривень.

У Міграційній платформі EWL повідомили, що більшість пропозицій роботи – на підприємствах переробної та харчової промисловості. Йдеться про виробництво м'ясної продукції, зокрема сосисок, а також упаковку яєць.

Українським біженцям пропонують вакансії і на підприємствах рибної переробки. Така робота - переважно у Поморському регіоні країни (Гданськ). Поблизу кордону зі Словаччиною та Німеччиною та Словаччиною є потреба у працівниках на підприємствах машинобудівної галузі. Це воєводства із центрами у Катовиці та Вроцлаві.

Популярні зараз

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

У Головному статистичному управлінні Польщі повідомили, що у травні рівень безробіття в країні становив 5,1%. У квітні Євростат фіксував у Польщі та Чехії найнижчий рівень безробіття в Європі – 2,7%. З початку 2023 року мінімальна зарплата у Польщі збільшилася майже на 600 злотих.

Як українських біженців обманюють у Польщі

Керівник відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко повідомила, що жертвами шахраїв у Польщі частіше стають українські біженці, які вперше приїжджають до країни і не знають правил працевлаштування та легалізації.

Аферисти широко використовують такі схеми:

  • Фальшиві оголошення. В інтернеті претендентів просять заповнити анкети та надати документи, після чого використовують інформацію, щоб отримати доступ до рахунку українця.
  • "Золоті гори". Біженцям пропонують високу зарплату та гарні умови проживання. Потім надають більш важку та низькооплачувану роботу.
  • Робота без офіційного оформлення. Встановлений факт нелегального працевлаштування може призвести до депортації.

Українським біженцям підвищили зарплати у Польщі: названо найпопулярніші вакансії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Директор департаменту рекрутації міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal Ганна Джоболда зазначила, що крупні підприємства у Польщі не шукають працівників напряму, а користуються послугами трудових агенцій. Це єдиний легальний спосіб знайти роботу у подібних організаціях.

Раніше повідомлялося, що українські біженці у Польщі можуть отримати грошову допомогу у розмірі 54 тис. грн.