Україна відмовилася від партії німецьких танків Leopard 1: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

Україна відмовилася прийняти партію із десяти німецьких танків Leopard 1A5. Київ повідомив про своє рішення спеціальному штабу у Міноборони Німеччини.

Україна відмовилася від партії німецьких танків Leopard 1: названо причину - today.ua

За даними Spiegel, справа у технічному стані зазначених танків. Виявилося, що бойові машини, які прибули до Польщі, потребували ремонту. Німецька сторона надіслала групу експертів. Вони самостійно провели огляд Leopard 1A5 і зробили висновок про сильне зношування.

Танки зазнали пошкоджень під час навчання українських солдатів у Німеччині. Машини вийшли з ладу, а відремонтувати їх самотужки немає можливості через відсутність достатньої кількості запчастин та підготовленого технічного персоналу.

У виданні уточнили, що танки Leopard 1A5 зняли з озброєння Бундесверу понад десять років тому. Багато одиниць техніки зберігаються на складах промисловості та майстрам доручили оперативно їх відремонтувати.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

У Міноборони ФРН заявили, що не можуть коментувати "конкретний індивідуальний випадок", проте запевнили, що танки Leopard ремонтують у співпраці з Україною після інтенсивної підготовки у Німеччині.

Україна відмовилася від партії німецьких танків Leopard 1: названо причину

Декілька танків Leopard 1A5, переданих Україні в липні, зламалися з аналогічних причин. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак у липні заявив про початок роботи центру, де обслуговуватимуть та ремонтуватимуть Leopard.

Україна відмовилася від партії німецьких танків Leopard 1: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у лютому 2023 року Німеччина, Данія та Нідерланди оголосили, що найближчими місяцями передадуть Україні 100 німецьких танків Leopard 1. У вересні прибули перші танки із Данії, невдовзі надійде ще вона партія. Данія направила до ФРН найкращих інструкторів, щоб навчити українських військових використовувати машини цього типу.

Раніше повідомлялося, що Південна Корея передасть Україні інженерні танки K600.