Південна Корея передасть Україні інженерні танки K600: що вони можуть

Південна Корея планує передати Україні інженерні танки K600, які призначені для розмінування мінних полів та прориву оборони супротивника. Про це повідомили південнокорейські ЗМІ.

Південна Корея передасть Україні інженерні танки K600: що вони можуть - today.ua

У повідомленнях південнокорейських ЗМІ йдеться про те, що спочатку Україна отримає 2 інженерні танки K600. Таке рішення Південна Корея ухвалила після зустрічі російського диктатора Володимира Путіна із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином.

Південнокорейські інженерні танки Україна отримає вже найближчим часом. Певно, потім будуть ще постачання таких машин.

K600 призначається для розмінування місцевості, розмінування мінних полів. Це найпотужніша машина, яку передасть Південна Корея як гуманітарну допомогу Україні. Південнокорейські ЗМІ вважають, що Сеул передасть ці інженерні танки Україні з умовою, що їх будуть використовувати тільки в гуманітарних операціях. Наприклад, для розмінування деокупованих територій.

Південна Корея передасть Україні інженерні танки K600: що вони можуть

K600 Rhino - це південнокорейський інженерний танк, створений компанією Hyundai Rotem на базі танка К1 (це південнокорейська копія американського танка M1 Abrams). Rhino перекладається як "Носоріг". З його допомогою можна розмінувати мінні поля, прибирати камені, різні перешкоди. Ширина плуга для розмінування становить 3,8 м. Він входить у землю на глибину до 0,3 м.

Якщо інженерні танки K600 українські солдати не будуть використовувати на фронті, то вони дуже допоможуть при розмінуванні деокупованих територій. За даними неурядової організації Mines Advisory Group, Україна замінована сильніше, ніж Афганістан та Сирія. У червні 2023 року президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю повідомив, що російські окупанти замінували 200 тисяч квадратних кілометрів української території.

Південна Корея передасть Україні інженерні танки K600: що вони можуть

Південна Корея надає велику гуманітарну допомогу Україні. У травні 2023 року під час двосторонньої зустрічі на саміті G7 у Хіросімі (Японія) президент Південної Кореї Юн Сок Йоль пообіцяв Зеленському відправити Києву нелетальну зброю.

У вересні 2023 року стало відомо, що Україна отримає від Корейського Фонду економічного розвитку та співробітництва кредити у розмірі 2 млрд доларів. Ці гроші підуть на придбання обладнання для підприємств, а також відновлення країни. Вже підписано відповідну угоду. Її підписали міністр економіки України Юлія Свириденко та посол Кореї в Україні Кім Хьонг.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримали бельгійські бойові машини піхоти YPR-765 PRI.