У Міністерстві оборони США заявили, що уважно стежать за можливим відправленням північнокорейських військ до окупованих регіонів України. Проте на цей час такої активності у Пентагоні не бачать.
Про те, що Кремлю вдалося переконати диктатора КНДР Чим Чен Ина відправити своїх військових до України, раніше повідомляв Інститут вивчення війни з посиланням на південнокорейський телеканал TV Chosun.
За його даними, між Москвою та Пхеньяном було досягнуто домовленості про відправлення в окуповані частини Донбасу кількох інженерних бригад армії КНДР. Вони мали, зокрема, займатися ремонтом інфраструктури у Донецьку.
У Міністерстві оборони США заявили, що стежать за зближенням Росії та Північної Кореї у питаннях взаємної військової підтримки двох диктатур. Проте ознак відправлення військ КНДР до України поки що не бачать.
"Я не маю нічого для вас з цього приводу. Ми, безумовно, знаємо, що Північна Корея підтримує зусилля Росії в Україні, надаючи їй різну військову підтримку, але я не маю жодної інформації про конкретні війська, які зараз направляються в Росію", - заявила заступниця спікера Пентагону Сабріна Сінгх.
Раніше телеканал TV Chosun також повідомляв із посиланням на розвіддані Південної Кореї, що КНДР поставила Росії близько 5 млн артилерійських боєприпасів, а також балістичні ракети.
У відповідь Сеул розглядає можливість припинення свого військового нейтралітету, який не дозволяє країні відправляти озброєння країнам, що воюють.
Існує велика ймовірність, що в Україну можуть прибути південнокорейські снаряди та системи ППО. Раніше США переконували Республіку Корея продати їм снаряди, які Вашингтон міг би передати в Україну. Проте, навіть на постачання нашої ВСУ боєприпасами через треті країни Сеул не погодився.
Нагадаємо, зараз Південна Корея надає нам підтримку нелетальними засобами.