Названо вакансії для українських біженців без досвіду роботи у Польщі, Чехії, Литві та Нідерландах

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці активно влаштовуються на роботу за кордоном. Названо вакансії, які доступні нашим співвітчизникам без знання мови.

Названо вакансії для українських біженців без досвіду роботи у Польщі, Чехії, Литві та Нідерландах - today.ua

Керівник міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко повідомила, ким можуть працювати українські біженці у європейських країнах. Наголошено, що там стає дедалі більше пропозицій роботи для приїжджих, до яких не висувають вимог щодо кваліфікації та досвіду.

У Європі стартує виробничий сезон, у розпалі сезонні польові роботи. Для наших земляків найчастіше пропонують вакансії у Східній Європі. А в західній, наприклад, у Нідерландах чи Німеччині потрібне знання мови, причому на високому рівні – B2 чи C1.

За словами Нестеренко, українські біженці часто погоджуються на просту фізичну роботу навіть за наявності кваліфікації. Це пов'язано з тим, що вони хочуть швидше вивчити мову й мати дохід. Зі знанням мови можна претендувати на посади за фахом.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Польща

З середини квітня в країні стартують сезонні роботи на полях та виробництві. Щодо сільського господарства, переважно шукають людей на збір полуниці.

Є вакансії на заводах із виробництва м'ясної продукції та у машинобудівній галузі. Потрібні працівники на складі логістичних складів для комплектування замовлень. Заробітна плата – 4000-5000 злотих на руки на місяць.

Чехія

З початком сезону польових робіт з'явилися місця на вирощуванні та переробці овочів у теплицях та на заводах, де  продукцію обробляють та пакують. Заробітна плата – до 1500 євро на руки, житлом забезпечують.

На автомобільних підприємствах зарплата - 1000-1200 євро "чистими", на складах великих логістичних компаній - 1000-2000 євро.

Також треба враховувати, що єдиний спосіб працевлаштування – наявність статусу тимчасового захисту саме у Чехії. Потрібно, щоб не було виду на тимчасове проживання чи актуальну візу в іншій країні Євросоюзу. Чехія не приймає біженців, які отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні.

Литва

У цій країні без знання мови та компетенцій можна влаштуватися робітниками на заводи з виробництва м'ясної продукції та зарплатою 1100-1200 євро чистими. Кухарі заробляють 1000-1300 євро на місяць. Їх забезпечують безкоштовним харчуванням.

На виробництві морозива можна заробляти 1000 євро, проживання безкоштовне.

У Литві найчастіше пропонують вакансії у великих містах або поряд із населеними пунктами, де розвинена інфраструктура.

Часто – з безкоштовним житлом від роботодавців та на деяких підприємствах – з безкоштовним харчуванням.

Названо вакансії для українських біженців без досвіду роботи у Польщі, Чехії, Литві та Нідерландах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нідерланди

У Нідерландах також стартують сезонні роботи. Потрібні працівники для збирання салату на полях. Заробітна плата після відрахувань – від 2000 євро.

Раніше повідомлялося, що українця за кордоном, а саме чоловікам призовного віку, заборонили отримувати паспорти за кордоном.