Украинцы получают счета за газ, которые уже оплатили: разъяснение Нафтогаза

Автор: Леся Ловіцька

Українці одержують рахунки за газ, які вони вже сплатили. У Нафтогазі роз'яснили, чому так відбувається, і як треба вчинити.

Украинцы получают счета за газ, которые уже оплатили: разъяснение Нафтогаза - today.ua

Клієнт Нафтогазу повідомив, що вже вніс кошти за використання блакитного палива, але згодом знову отримав повідомлення про заборгованість. Представники компанії пояснили, що це можливо у тому випадку, коли при оформленні платежу не був вказаний особистий рахунок споживача.

У такому разі потрібно скласти акт звірки розрахунків з постачальником послуг, щоб переконатися в тому, що всі оплати були зараховані на особовий рахунок споживача:

"Виявилося, що споживач некоректно оплачував за спожитий природний газ, а саме не вказував у призначенні платежу свій особовий рахунок. Куди потрапляють гроші у таких випадках? Вони зберігаються на рахунку "до з'ясування".

Популярные сейчас

Латвия передаст ВСУ новейшие зенитные комплексы MANTIS

Война в Украине: в ведомстве Буданова признали, что Украина не сможет выиграть у РФ на поле боя

Омолаживающие прически для женщин за 50: стильные варианты на примере звезд Голливуда

Тариф на электроэнергию для населения вырастет в ближайшее время: в НБУ прогнозируют его существенное повышение

У Нафтогазі вказали, що кошти можна перенести на рахунок клієнта, якщо вони були неправильно зараховані й споживач надав повний пакет документів. Також зазначено, що борг може утворитися, якщо клієнт не передає показники лічильників.

У таких ситуаціях оператор ГРС передає дані за розрахунковий, а чи не фактично спожитий газ. Клієнту необхідно або передати коректні показання лічильника або викликати оператора ГРС і провести контрольні вимірювання приладів обліку.

Після цього наступного місяця Нафтогаз отримає виправлені об'єми газу, після чого можна буде побачити зменшену чи збільшену суму заборгованості.

В Україні з'явиться третя платіжка за газ

Деякі облгази незаконно вимагають від мешканців багатоквартирних будинків підписання договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкової газової системи. Справді, згідно із законом, споживачі повинні вносити плату за таку послугу. Однак поки що типовий договір та граничні розміри плати не визначені.

Подпишитесь на Today.ua, чтобы быть в курсе последних новостей:

Також втратили чинність нормативно-правові акти, які зобов'язують облгази безкоштовно проводити техобслуговування у житлових будинках абонентів. Власник може обрати вибирати організацію, яка робитиме це на договірних умовах за гроші.

Раніше Нафтогаз повідомив, чому газ змінює колір та закликали споживачів стежити за відтінком полум'я.