Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Автор: Леся Ловіцька

В РФ заявили, що навчилися випускати крилаті ракети Х59/69 з ударних гелікоптерів Ка-52 "Алігатор". Українців попередили про небезпеку. Стало відомо, куди можуть цілити та дістати окупанти.

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку  - today.ua

Відповідні відео публікують Телеграм-канали в Росії. Воєнний аналітик Олег Жданов зазначив, що Х-59 і Х-69 фактично одна й та сама ракета, але Х-69 модернізована - збільшено дальність польоту. У Х-59 вона становить 300 км, а у нової – 400 км.

За словами Жданова, українці вже відчули на собі вплив цих ракет:

"Ракету можна почепити до будь-якого літака, було б бажання. Трипільська теплова електрична станція біля Києва була знищена саме ракетами Х-69. Раніше вони базувалися на літаках різних модифікацій — Су-34, Су-35, Міг-29. Зараз вони вирішили поставити їх на гелікоптери".

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Зазначено, що їх складніше збивати, ніж літаки. Річ у тому, що гвинтокрили летять на мінімальній висоті, можуть несподівано "виринати" та випускати ракети. Вони також можуть підійти впритул до кордону та випустити ракети на малій висоті -  їх буде дуже важко збити.

Полковник запасу ВСУ уточнив, що в Росії понад 150 таких гелікоптерів, українським військовослужбовцям вдалося знищити лише половину з них. Олег Жданов припустив, що такий літальний апарат не візьме більше двох ракет. Проте їх все одно багато й вони можуть завдавати удари.

Стало відомо, що днями два ударні гелікоптери направили у Білорусь – це два "Алігатори" К-52. Від кордону до Києва від менш як 200 км, тому загроза зберігається.

Жданов вважає, що ворожа армія може застосовувати гвинтокрили у масованих атаках по Україні. Загарбники намагаються перевантажити українську систему протиповітряної ППО й вразити більше цілей.

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У росіян кілька сотень ракет Х-59, але модернізованих Х-69 менше – це нова ракета, яку тільки починають виробляти. А 59-та - стара радянська, із запасів. Її  регулярно використовують для ударів по Україні.

Раніше стало відомо, що Польща дозволила використовувати свою зброю для ударів України по території Росії. Вона також закликала до аналогічних рішень з боку інших держав.