Росія заявила про вихід із "зернової угоди". Це матиме наслідки для економіки багатьох країн, у тому числі й української. При цьому на курс долара такі зміни не вплинуть.
За словами екс-глави ради Незалежної асоціації банків України Олени Коробкової, після припинення дії "зернового коридору" в Україні не станеться миттєва девальвація гривні та підвищення курсу долара.
Експерт пояснила, що під час воєнного часу НБУ дотримується політики фіксованого обмінного курсу, що фінансово забезпечується значними надходженнями міжнародної фінансової допомоги.
У разі припинення роботи "зернового коридору" НБУ доведеться збільшити продаж іноземної валюти максимум на 1 млрд доларів на місяць. В умовах надходження іноземної фінансової допомоги середнім темпом 3,8 млрд доларів на місяць це цілком можливо забезпечити, зазначила Коробкова.
Популярні зараз
В Україні різко подорожчали однокімнатні квартири: названо нові ціни
43 тисячі українських солдатів загинули на війні, - Зеленський
"Тому у разі непродовження дії "зернового коридору" у липні не варто очікувати жодної миттєвої девальвації гривні", - додала експерт.
Щодо української економіки, то вихід Росії із "зернової угоди" призведе до падіння агропромислового комплексу та аграрної сфери.
Дефіцит зовнішньої торгівлі за останні 12 місяців становив 22 млрд доларів, тобто понад 13% ВВП. А приблизно дві третини експорту зараз – саме продукція агропромислового комплексу. Втрата експорту зернових призведе до падіння ВВП, заробітків аграріїв та втрати світової продовольчої безпеки.
Раніше аналітик назвав дату, коли курс долара в Україні може зрости.