У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який кардинально змінить покарання для ухилянтів від мобілізації

Автор: Марченко Любов

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який може стати революційним. Якщо депутати його ухвалять, то в Україні різко зросте кількість трудових ресурсів, а також збільшаться податкові надходження. Йдеться про ухилянтів від мобілізації. Їм можуть замінити кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на великий штраф або примусові роботи.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який кардинально змінить покарання для ухилянтів від мобілізації - today.ua

Такий законопроект №11260 вже з'явився на сайті ВР України.

Автор документу - депутат Анатолі Бурміч. У пояснювальній записці до законопроекту він зазначає, що за ухилення від військової служби під час мобілізації чинним законом передбачено жорстке кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Проте, ув'язнюючи ухилянтів, держава шкодить собі як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Депутат вважає для ухилянтів недоцільним покарання у вигляді позбавлення волі

По-перше, зазвичай кримінальне покарання з позбавленням волі призначають для злочинців, які є суспільно небезпечними. Проте серед ухилянтів, навпаки, важко знайти осіб, які реально могли би загрожувати суспільству.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

"Сам по собі встановлений судом факт ухилення особи від призову на військову службу не свідчить про те, що перебування такої особи в суспільстві становить небезпеку для суспільства, для оточення, для окремих людей", - пише нардеп.

По-друге, позбавлення волі потребує додаткових бюджетних витрат. Адже держава має на якісь кошти утримувати ув'язненого. Ці гроші можна було би спрямувати на потреби війська, а не на утримання тих, хто всіляко уникає військової служби. До того ж, для всіх засуджених треба знайти місця утримання.

Крім того, загальновідомо, що колонія – не найкраща "школа життя". Потрапивши в середовище рецидивістів абсолютно безпечною для суспільства людиною, ухилянт може вийти звідти вже небезпечною особою. У кращому випадку він потребуватиме тривалої  соціалізації, у гіршому – незабаром піде на нову "ходку".

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який кардинально змінить покарання для ухилянтів від мобілізації

По-третє, завдяки застосуванню інших видів покарань, які не передбачають позбавлення волі, але передбачають примусову працю або чималий штраф, держава отримає додаткову робочу силу і додаткові бюджетні надходження.

"Трудова діяльність таких засуджених на підприємствах в різних галузях економіки (замість відбування покарання у виді позбавлення волі з ізоляцією від суспільства) допоможе зберегти економічну активність вітчизняних підприємств та українську економіку (чимало підприємств зараз відчуває дефіцит кадрів), а ізоляція від суспільства таких засуджених може лише поглибити проблему дефіциту кадрів у різних галузях економіки", - пояснює ініціатор законопроекту.

Замість позбавлення волі автор законопроекту пропонує вживати до ухилянтів інші методи покарання

Зокрема, він пропонує такі варіанти покарань:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • кримінальне покарання у вигляді штрафу 51 000 до 85 000 грн;
  • громадські роботи на строк від 160 до 240 годин;
  • виправні роботи на строк від одного до двох років;
  • обмеження волі на строк від одного до двох років.

Очевидно, що в разі ухвалення такого закону держава отримає великий додатковий трудовий ресурс у вигляді 2-3 мільйонів (за приблизними оцінками саме така кількість ухилянтів перебуває "у підпіллі") працездатних чоловіків. Це дозволить закрити вакансії на багатьох важливих підприємствах, а також пожвавити вітчизняну економіку. Крім того, це може відчутно збільшити бюджетні надходження.

Нагадаємо, тим часом ТЦК активізували пошук ухилянтів. Причому тепер їх активно ловлять не лише в регіонах, але й у столиці.