Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Автор: Корнєєв Ігор

Голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив, скільки українських банків готові до можливих блекаутів. За його словами, таких фінансових установ лише трохи більш ніж половина.

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину - today.ua

Андрій Пишний розповів, що цього року українські банки вже стикалися із масовими відключеннями світла. Але навіть у Харкові, де російські терористи знищили майже всі потужності, що генерують електрику, фінансові установи продовжували працювати.

За словами голови Нацбанку, цього вдалося досягти завдяки впровадженню програми Power Banking. В Україні після блекаутів позаминулої зими було створено мережу банківських відділень, у яких встановлено автономні джерела живлення та резервні канали зв'язку.

Протестувати цю систему у бойових умовах вдалося цієї весни, оскільки взимку блекаутів Україні вдалося уникнути.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

"Сьогодні більш ніж 55% мережі системно важливих банків здатні працювати за будь-яких умов", - повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

Цього тижня він взяв участь у весняних зборах МВФ та Світового банку у Вашингтоні. За словами голови НБУ, український досвід дуже цікавить інші країни.

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Багато хто із колег цікавиться нашим досвідом роботи в умовах війни, забезпечення безперебійної роботи, не дивлячись на обставини, в умовах активної фази війни, в умовах блекауту, адже блекаут може бути спровокований не лише ракетною атакою та ураженням енергетичної інфраструктури внаслідок обстрілу, але і кібератаками. Наш досвід є цікавим, і ми активно ним ділимось", - говорить Пишний.

Нагадаємо, напередодні Нацбанк встановив рекордно високий курс гривні щодо долара. На 19 квітня він становив 39,6037 грн/дол. Напередодні курс долара також оновлював рекорд.