Доходи від заморожених активів РФ направлять на закупівлю зброї для України

Автор: Корнєєв Ігор

Рада Євросоюзу сьогодні, 21 травня, схвалила передачу Україні доходів від заморожених у Європі активів Російської Федерації. Майже в повному обсязі їх буде витрачено на закупівлю зброї для Сил оборони України.

Доходи від заморожених активів РФ направлять на закупівлю зброї для України - today.ua

Постійне представництво Чехії в Європейському Союзі повідомило у соціальній мережі Х, що Рада ЄС ухвалила рішення про передачу Україні надходжень від оподатковуваних надприбутків заморожених у країнах Європейського Союзу російських активів.

Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс раніше повідомляв, що в країнах ЄС після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну було знерухомлено 37 млрд євро приватних та 208 млрд євро державних активів країни-агресора.

Очікується, що доходи від розміщення цих грошей становитимуть близько 2,5-3 млрд євро на рік. 90% цієї суми піде на компенсацію витрат на придбання європейськими партнерами озброєнь та боєприпасів для української армії. Ще 10% витратять на повоєнне відновлення нашої країни.

Популярні зараз

В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ

Українцям обмежать грошові перекази з картки на картку: роз'яснення Нацбанку

Стала відома популярна схема обману водіїв на українських АЗС

Стало відомо, скільки водіям недоливають дизельного палива на АЗС

Очікується, що депозитарії Євросоюзу раз на два роки переводитимуть прибуток від активів РФ на закупівлю озброєнь для України.

Нагадаємо, план щодо використання доходів від заморожених активів РФ запропонував у березні голова європейської дипломатії Жозеп Боррель. Ця ініціатива 8 травня отримала схвалення представників країн-членів Євросоюзу. Сьогодні вона була підтримана Радою ЄС.

15 травня глава Держдепу США Ентоні Блінкен повідомив, що Конгрес схвалив конфіскацію російських активів, розміщених у Сполучених Штатах.

Доходи від заморожених активів РФ направлять на закупівлю зброї для України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такі рішення США та Євросоюз мали прийняти відносно синхронно, щоб не підривати довіру кредиторів до долара та євро як до резервних валют.

Саме цим було зумовлено побоювання МВФ, який раніше висловлювався проти передачі доходів від заморожених російських активів Україні.