Дональд Туск став новим польським прем'єром. Вірніше, новим старим прем'єром, оскільки 66-річний Туск вже очолював польський кабінет міністрів із 2007 по 2014 роки. Крім того, його двічі обирали головою Євроради – найвищого політичного органу ЄС. Отже, Дональд Туск – більш ніж досвідчений політик. До того ж, він – великий друг України. Тому наша країна тепер може цілком покластись на Польщу, як на покровителя та адвоката.
Польський Сейм висловив вотум недовіри тимчасовому уряду Матеуша Моравецького та переважною більшістю голосів обрав новим прем'єром Туска.
На відміну від Моравецького, який не заперечував свого скептичного ставлення до членства Польщі у Євросоюзі і не приховував, що він – прибічник виходу Польщі з ЄС, Туск дотримується повністю проєвропейської позиції. Він вважає, що майбутнє Польщі – тільки з ЄС.
Аналогічним він бачить і майбутнє України. Він переконаний, що Україна має бути тільки в ЄС, і тільки разом із Польщею. Отже можна вважати, що в особі Дональда Туска Україна здобула потужного адвоката як у Євросоюзі, так і в НАТО.
Зрештою, першою реакцією на обрання Туска стало часткове розблокування українсько-польського кордону. Адже Туск вважає такі дії польських перевізників абсолютно неприйнятними. Він переконаний, що компромісу слід шукати у перемовинах, а не в ультиматумах.
Отже, Україна в особі Туска сьогодні фактично отримала потужного покровителя, який відстоюватиме її інтереси як у себе в країні, так і в Євросоюзі.
Нагадаємо, у Британії консерватори прагнуть повернути у владу Бориса Джонсона. Вони переконані, що тільки Джонсон може зміцнити позиції партії і не дати їй програти парламентські вибори у 2025 році.