Багато українців купують воду, бо якість води із кранів залишає бажати кращого. Споживачам повідомили, що обов'язково має бути на пляшках, щоб вода відповідала встановленим стандартам та була безпечною для організму.
У Держспоживслужбі повідомили, що показники якості питної води в Україні мають відповідати Державним санітарним нормам та правилам "Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною". Вона повинна мати нешкідливий хімічний склад та хороші органолептичні властивості, бути безпечною в радіаційному та епідемічному відношенні.
При виборі бутильованої води в супермаркетах слід звернути увагу на етикетку, де має бути зазначена обов'язкова інформація: назва та вид продукту: вода може бути обробленою або необробленою, штучно-фторованою, штучно-мінералізованою, штучно-йодованою, газованою – слабо або сильно, негазованою і т.п.
У складі має бути зазначено перелік введених речовин, наявність мікро- та макроелементів, а також консервантів, значення показників фізіологічної повноцінності мінерального складу води.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Виробник зобов'язаний назвати обсяг тари та умови зберігання води, уточнити дату виготовлення та термін придатності. Повинні бути зазначені місце виготовлення води, а також найменування виробника та його контакти, місцезнаходження підземного джерела питного водопостачання та глибина та номер свердловини, номер партії виробництва, а також нормативний документ, що визначає якість води.
Якщо українець купує воду на розлив, вищевикладена інформація має бути надана на інформаційному аркуші, який має розташовуватись на видному місці.
Нагадаємо, що торгові мережі часто дурять покупців, заявляючи, що ті не можуть здати або обміняти акційні товари. Заяви у тому, що "акційний товар підлягає обміну чи поверненню", не відповідають дійсності – це порушення законодавчих норм.
Раніше повідомляли, що в Україні очікується подорожчання води на 60%. Підвищення тарифів на комунальну послугу пов'язане з тим, що у водоканалах допускали нецільове використання коштів споживачів і розкрадали їх.