Today.ua

Польща обмежила пільги для українських біженців з 1 липня

У Польщі ухвалили зміни щодо допомоги українським біженцям. З 1 липня пільги для них буде обмежено. Відповідні поправки до закону підписав президент Анджей Дуда.

Документ передбачає скасування пільг, що пов'язані із компенсацією витрат на перебування та харчування українських біженців для приватних власників. З 1 липня завершується надання одноразової грошової допомоги у розмірі 300 злотих.

Заплановано запровадження окремих підстав для анулювання посвідок на тимчасове проживання українців. Дозвіл буде скасовано у кількох випадках:

Термін тимчасового захисту для українських біженців продовжили до 30 вересня 2025 року. Це передбачає розширення доступу до соціальних та сімейних виплат, медичних послуг та допомог, що виплачуються закладами соціального страхування - ZUS, а також права перебувати у колективних закладах розміщення.

Також зміняться умови надання виплат на школярів та безкоштовного навчання для студентів.

Грошова допомога за програмою Dobry Start складає 300 злотих. Батьки школярів отримують її раз на рік для придбання шкільного приладдя та інших речей для дітей. Надання виплати залежатиме від того, чи виконує учень програму однорічної підготовки до школи, обов’язкову програму закладу дошкільної освіти або школи. Закон передбачає створення посади міжкультурного асистента у школах для допомоги іноземним дітям, які не знають або погано знають польську мову.

Студенти зможуть безкоштовно отримувати курси польської мови не більше трьох років. Рішення стосуватиметься тих із них, хто почав займатися у 2022-2023 та 2023-2024 роках.

Передбачено запровадження нових правил підтвердження особи українця, який претендує на загальний ідентифікаційний номер фізичних осіб – PESEL. Єдиним способом буде пред’явлення дійсного dokument podróży, який видається воєводою за місцем проживання іноземця. Його можна використовувати як у Польщі, так і за кордоном.

Закон зменшує кінцевий термін подання заявки на номер PESEL зі статусом UKR з 30 днів від дати прибуття у Польщу на "відразу після прибуття".

З 1 липня фінансування проживання та харчування для українських біженців в особливо скрутному становищі, буде можливим виключно на підставі укладеного договору з органом місцевого самоврядування або місцевим воєводою.

Нагадаємо, що Польща дозволила Україні бити своєю зброєю по Росії – про це повідомили у Міноборони сусідньої держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ