Today.ua

Польща 20 лютого змінила термін перебування українських біженців: Дуда підписав закон

У Польщі ухвалили рішення змінити термін перебування українських біженців. Сьогодні, 20 лютого, відповідний закон підписав президент сусідньої держави Анджей Дуда.

Стало відомо, що українським біженцям дозволили залишатися у Польщі до 30 червня 2024 року. Про це в Офісі президента повідомили у соціальній мережі Х (раніше – Twitter). Вказано, що Анджей Дуда погодив легальне перебування наших співвітчизників та надання їм допомоги.

Закон ухвалили відповідно до рішення Ради Євросоюзу про продовження тимчасового захисту українських біженців до 4 березня 2025 року. Відповідно до положень документа перебування українців на території Польщі вважається законним, якщо вони приїхали в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року.

Закон вносить зміни, які збільшують до 28 місяців термін, протягом якого українським лікарям, які отримали кваліфікацію за межами ЄС, можуть надати дозвіл на професійну діяльність.

Скільки українців хочуть виїхати з Польщі

Польща стала другою країною в Європі за кількістю прийнятих українських біженців – близько 950 тисяч. Лідером виявилася Німеччина, яку обрали понад мільйон наших земляків. Більшість приїжджих – це жінки з дітьми.

Міждисциплінарна лабораторія дослідження війни в Україні за Університету Комісії народної освіти в Кракові опитала українок, середній вік яких становив 44 роки. Більшість має дітей, які відвідують місцеві школи.

Близько 75% респондентів проживають у великих містах з населенням понад 500 тисяч осіб, де орендують кімнати чи квартири.

Близько половини опитаних громадянок працевлаштувалися, але багато хто погано знає польську мову. Близько 81% вивчали її та 57% продовжують це робити.

Близько половини біженок не планують повертатися додому найближчим часом. Таке рішення буде ухвалено після закінчення війни з РФ - про це заявили 67% опитаних. Ще 43% чекають на завершення бойових дій та обстрілів.

Майже половина наших співвітчизників відчувала симптоми депресії, а третині знадобилася психологічна допомога. Багато українок назвали ситуацію, в якій вони опинилися, ментально важкою.

Нагадаємо, що на кордоні з Польщею місцеві фермери перекрили проїзд не лише вантажного, а й пасажирського транспорту. Блокаду прокоментував президент України Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ