Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) дали роз'яснення, які причини вважаються поважними для неявки у військкомату після отримання повістки. Таких причин лише чотири, і ми розповімо про них у цьому матеріалі.
Перша повістка видається або надсилається військовозобов'язаному громадянину, щоб він прийшов для уточнення військово-облікових даних. Потім громадянина відправлять на військово-лікарську комісію і вже наступна повістка буде "бойовою", тобто приписом з'явитися для відбуття до спеціального центру для проходження навчання.
У всіх типах повісток значиться дата, коли військовозобов'язаний має з'явитися у ТЦК та СП. Якщо він не прийшов до військкомату, то це є адміністративним порушенням. За ним може бути штраф, позбавлення права керування транспортним засобом, а у разі несплати штрафу може бути описане майно.
Однак, якщо громадянин зуміє довести, що причиною його неявки до військкомату стали обставини непереборної сили, то жодних санкцій на нього не накладуть. У ТЦК та СП повідомляють, що таких причин чотири:
- перешкода стихійного характеру;
- хвороба військовозобов'язаного;
- військові дії та їхні наслідки чи інші обставини, що позбавили особу можливості особисто прибути у певні пункти та строки;
- смерть близького родича військовозобов'язаного.
Під близьким родичем маються на увазі чоловік чи дружина, батьки, дитина, рідні брат, сестра, дід чи бабуся. Смерть близьких родичів жінки (чоловіка) також є вагомою підставою для неявки у військкомат.
У ТЦК та СП зазначають, що будь-яку з цих причин доведеться обґрунтувати документами. Причому повідомити військкомат про те, що ви не прийшли за повісткою через поважну причину, слід протягом трьох днів. А протягом семи днів потрібно буде з'явитися особисто.
Нагадаємо, Міноборони сьогодні повідомило, що громадяни, які оновили дані та зареєстровані у додатку "Резерв+", зможуть не носити з собою паперові військово-облікові документи.