Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Автор: Корнєєв Ігор

У зв'язку з дією воєнного стану в Україні дія деяких норм трудового законодавства була призупинена. Зокрема, це торкнулося відпусток.

Українцям обмежили відпустки у воєнний період - today.ua

Державна служба України з питань праці повідомила, що сьогодні на законних умовах керівництво підприємств має право відмовити співробітнику у наданні щорічної відпустки. Це може статися у випадку, якщо працівники:

  • залучені до виконання робіт на підприємствах критичної інфраструктури;
  • до виконання робіт із виробництва товарів оборонного призначення;
  • для виконання мобілізаційного завдання.

Втім, із цієї норми є низка винятків. Відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами в Україні зберігаються для всіх жінок, незалежно від того, працюють вони на оборонний комплекс чи ні. Це ж стосується відпустки для догляду за дитиною. Жінкам дозволяється переривати трудову діяльність зі збереженням робочого місця до досягнення дитиною вік 3 років.

Для решти громадян продовжують діяти звичні правила надання відпусток. Керівництво підприємств не може послатися те що, що у країні йде війна, і має надати щорічну відпустку співробітникам відповідно до графіка. Перенести відпустку працівник має право лише за погодженням із начальством.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

Якщо в компанії, де ви працюєте, вам належить відпустка понад 24 дні, пам'ятайте, що в умовах воєнного стану керівництво має право скоротити її до цього значення. Однак після завершення війни усі утримані дні вам повинні надати можливість "відгуляти".

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо вам критично важливо отримати їх саме зараз, то роботодавець може піти на зустріч співробітнику, але оплачувати дні відпустки понад 24 дні сьогодні його закон не зобов'язує.

Нагадаємо, в Україні готують зміни до Кодексу законів про працю. Очікується збільшення тривалості відпустки.