Українські біженці в Чехії стикаються з дискримінацією під час пошуку житла

Автор: Корнєєв Ігор

Громадяни України, які мають статус тимчасового захисту у Чехії, нерідко стикаються з дискримінацією під час оренди житлоплощ. Не всі корінні жителі готові здати житло біженцям.

Українські біженці в Чехії стикаються з дискримінацією під час пошуку житла - today.ua

У Чехії сьогодні перебувають близько 310 тисяч вимушених переселенців з України. Причому соціологія показує, що більш ніж половина з них планують залишатися в цій країні протягом найближчих двох років, а може й назавжди.

Попри бажання українців якнайшвидше освоїтися та асимілюватися, вони нерідко стикаються з неприязним ставленням під час пошуку житла. Керівник центру "Світло", який надає допомогу українцям у Чехії, Ольга Череп'юк розповідає, що й сама стикалася з такою проблемою.

"Я сама недавно шукала житло. Бувало таке, що мені відмовляли прямо по телефону, бувало, я приходила на огляд і чула: "Ви ж розумієте, з українцями, які тут довго, проблем немає", - розповіла Череп'юк.

Популярні зараз

Стала відома популярна схема обману водіїв на українських АЗС

В Україні надмірна кількість соціальних виплат, ми переглянемо філософію, - Мінсоцполітики

Аномальне зростання цін на квартири зафіксували в одному місті України

Українцям обмежать грошові перекази з картки на картку: роз'яснення Нацбанку

Центр "Світло" допомагає українцям скласти скаргу на таких орендодавців до Міжнародної організації з міграції, проте найчастіше справа закінчується пошуком іншого варіанту.

У Чехії українців можуть поселити у безплатне гуманітарне житло. Раніше його надавали терміном до 150 днів, але з 1 вересня його скоротять до трьох місяців. При оренді житла на вільному ринку орендодавець надає перевагу українцям, які офіційно працюють.

Українські біженці в Чехії стикаються з дискримінацією під час пошуку житла

"Те, що орендодавець хоче бачити договір з роботи, я вважаю абсолютно нормальним. Але дискримінація – велика проблема, яка зараз вирішується на рівні Чеської Республіки. Які будуть методи врегулювання, наскільки це буде ефективним, це питання", - розповіла керівник центру "Світло".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Першу оренду чи заставну виплату у Чехії покриває екстрена виплата МОР. У центрі "Світло" можуть надати допомогу у її оформленні. Уряд розглядає можливість збільшення такої виплати. За словами Ольги Череп'юк, її можуть підвищити до 6000 та 8000 тисяч чеських крон, що еквівалентно 242 євро та 323 євро. Сума залежить від того, є житло у реєстрі чи ні.

Раніше ми повідомляли, що у Німеччині масово виселяють із квартир українських біженців.