ПФУ повідомив, як пройти ідентифікацію пенсіонерам з обмеженими фізичними можливостями

Автор: Леся Ловіцька

В Україні окремі категорії пенсіонерів повинні ідентифікуватися. Не всі мають змогу це зробити. У Пенсійному фонді повідомили, як пройти процедуру громадянам з обмеженими можливостями. Йдеться про маломобільних осіб.

ПФУ повідомив, як пройти ідентифікацію пенсіонерам з обмеженими фізичними можливостями - today.ua

Ідентифікація потрібна пенсіонерам, які набули статусу ВПО (внутрішньо переміщених осіб) до початку повномасштабної війни 24.02.22, а також тим, хто з певних причин були обмежені виплати. Така ситуація часто складається, якщо українець не знімав пенсію зі свого карткового рахунку протягом пів року, або не отримував свої кошти через Укрпошту.

Українці можуть пройти ідентифікацію можуть різними способами, зокрема дистанційно. Якщо маломобільний пенсіонер не може звернутися особисто до сервісного центру Пенсійного фонду або у відділенні Ощадбанку, він може зробити це в онлайн-режимі.

  • за допомогою відеоконференцзв’язку у територіальному органі Пенсійного фонду.
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ через віддалений кваліфікований електронний підпис "Дія.Підпис" ("Дія ID").

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Також зазначено, якщо маломобільні громадяни за станом здоров’я не мають змоги самостійно виконувати певні дії, у зверненні на проходження ідентифікації шляхом відеоконференцзв’язку їм треба зазначити необхідність присутності під час проведення відеоідентифікації помічника або персонального асистента.

Особи з порушеннями мовлення чи слуху у заяві може вказати інформацію про потребу залучити до сеансу відеоідентифікації перекладача жестової мови.

Що стосується осіб, дієздатність яких обмежено, а також недієздатних осіб, заяви замість них подають опікунами, піклувальники, а також представники закладів органів опіки, які виконують функції піклувальників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що пенсіонери також можуть пройти ідентифікацію через відеозв'язок з Ощадбанком.

Раніше стало відомо, кому з пенсіонерів з 1 червня додадуть до пенсії 999 грн.