Розмови про передачу ЗСУ ракет ATACMS з дальністю дії майже 300 кілометрів йдуть давно. Коли влітку 2022 року були поставлені перші системи HIMARS, вже тоді наші військові просили до них ці боєприпаси, щоб вражати склади та командні пункти ворога далеко за лінією фронту.
Американська сторона заявляла, що ракети потрібні армії США і поставити їх в Україну можливості немає.
Зараз у Пентагоні переглянули свою позицію. Видання The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела в оборонному відомстві повідомило, що військові не бачать більше перешкод для передачі даного типу ракет ATACMS.
Річ у тому, що на озброєння армії США надійшли новітні ракети Precision Strike Missile, і необхідність 290-кілометрових боєприпасів для HIMARS зникла.
Повідомляється, що Пентагон готовий передати їх Україні. Однак це може бути зроблено лише після того, як дозвіл надасть президент США Джо Байден.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц сьогодні вкотре заявив, що не надасть Україні авіаційні ракети Taurus.
"Для мене відправлення в Україну ракет виключено... Це межа, яку я як канцлер не можу перетнути", - заявив Шольц.
Франція і Великобританія поставляють в Україну аналоги даної ракети, однак вони мають значно меншу дальність. До того ж ракети Taurus є потужною бетонобійною силою. Вони потрібні українській армії, щоб зруйнувати Керченський міст, яким здійснюються постачання палива та озброєнь для кримського та південного угруповань ворога.
Нагадаємо, Сполучені Штати оголосили про надання пакета військової допомоги для України. Києву нададуть 300 млн доларів для закупівлі озброєнь для ЗСУ. Повідомляється, що у пакеті допомоги будуть і ракети ATACMS, однак із дальністю до 160 км.