Пенсії з 1 квітня підвищать двом категоріям українців

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 квітня буде проведено ще одну індексацію пенсій. Вона торкнеться двох категорій пенсіонерів. Стало відомо й про надбавки для людей похилого віку – старше 70 років.

Відомо, що у березні українцям проіндексували пенсії більшості пенсіонерів – близько 9,5 мільйона людей. Мінімальний розмір надбавки становив 100 грн, а максимальний – 1500 грн.

З 1 квітня в Україні підвищать пенсії пенсіонерам, які працюють. Це пов'язано зі збільшенням їхнього страхового стажу та більшим розміром податків, які вони сплачують до державного бюджету. Індексація буде більш відчутною для тих громадян, які отримують вищі заробітні плати – ці виплати безпосередньо пов'язані.

Відомо, що перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться не частіше ніж один раз на два роки.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Друга категорія, яку торкнеться перерахунку пенсій, – це 65-річні українці. Причому не всі, а лише ті, що виконали умови за стажем. Нагадаємо, що у чоловіків має бути не менше 35 років стажу, а у жінок – не менше ніж 30.

Підвищення виплат цим українцям пов'язане зі зростанням мінімальної заробітної плати – до 8000 грн. Закон свідчить, що пенсії 65-річних громадян не повинні бути меншими за 40% від цієї суми. Таким чином, вони отримуватимуть від 3200 грн на місяць.

Пенсії з 1 квітня підвищать двом категоріям українців

Індивідуальні доплати українським пенсіонерам

Пенсіонери у поважному віці одержують за нього надбавку від держави. Так, після 70-річчя належить додатково 300 грн до пенсії, після 75-річчя ще на 156 грн – до 456 грн, а після 80-річчя доплата збільшиться ще на 114 грн – до 570 грн. Однак зазначена категорія українців повинна мати не менше 25 років стажу – саме такий критерій діяв у періоди, коли вони виходили на заслужений відпочинок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Індексацію пенсій з 1 квітня буде проведено автоматично, тому громадянам не потрібно приходити з документами до відділення ПФУ. Якщо підвищення не буде, слід звернутися до гарячої лінії Пенсійного фонду за номером: 0 800 50 37 53.

Раніше повідомлялося про пенсіонерів, для яких передбачено 944 грн доплати до пенсії.