Пенсія може бути набагато вищою, якщо поклопотатися про один документ

Автор: Марченко Любов

Українцям, яким залишилося зовсім трохи до 60 років, варто поклопотатися про один документ, завдяки якому їхня майбутня пенсія може бути набагато вищою, ніж її нарахують у Пенсійному фонді. Таким документом є довідка про зарплату за період до середини 2000 року.

Пенсія може бути набагато вищою, якщо поклопотатися про один документ - today.ua

Чому ця довідка для багатьох пенсіонерів може стати важливою, розповіло видання ZN.

Українцям, в яких пенсія не за горами, варто заздалегідь звірити відомості про себе в Реєстрі застрахованих осіб зі своєю трудовою книжкою. Цілком імовірно, що знадобляться додаткові документи, які підтверджують їхній стаж. Крім того, можна взяти довідку про зарплату, яку ви отримували до середини 2000 року.

Справа в тому, що відомості про роботу українців містяться в єдиному електронному Реєстрі застрахованих осіб. Там є інформація про їхній страховий стаж, а також про зарплату, яку вони отримували у цей період. Однак такий облік почали вести лише з 1 липня 2000 року, а до цього періоду відомостей про роботу громадян, як правило, немає в електронних анналах, оскільки й самого електронного Реєстру ще не було.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Тому бажано ще до 60 років оцифрувати свою трудову книжку з усіма її записами, щоби можна було внести відомості за минуле століття до Реєстру. Страшне слово "оцифрувати" лише означає зробити якісні фотокопії кожної сторінки трудової. Це можна зробити як за допомогою сканера, так і за допомогою смартфона середньої руки.

Пенсія може бути набагато вищою, якщо поклопотатися про один документ

Однак, відомості з трудової допоможуть вам тільки збільшити стаж, необхідний для призначення пенсії. А от щодо розміру зарплати, за яким розраховуватимуть майбутню пенсію, то для його розрахунку, знову ж таки, братимуть відомості лише з електронного реєстру, починаючи з липня 2000 року.

Але буває так, що людина отримувала найвищу зарплату саме до 2000 року, а не після неї. І розмір цієї зарплати міг би суттєво вплинути на розмір майбутньої пенсії. Тому в таких випадках є сенс заручитися довідкою про ваші заробітки до липня 2000 року. Це має бути довідка про зарплату за будь-який 60-місячний (п'ятирічний) період до 2000 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, якщо страховий стаж майбутнього пенсіонера після 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців (і таке трапляється, якщо людина тривалий час працювала неофіційно), то така довідка про зарплату до 2000 року буде обов'язковою.

Нагадаємо, українцям розповіли, скільки може не вистачити на зарплати та пенсії у 2024 році, якщо закордонні партнери відмовлять нам у фінансовій допомозі.