Ракети для ЗРК Patriot повсякчас були і залишаються в дефіциті. Коштують ці боєприпаси дуже дорого, і виробляють їх небагато. Але в цьому немає нічого виняткового. Українська ППО вже призвичаїлась до такої ситуацію, і навчилася використовувати дорогі боєприпаси економно, адже ракети для "Патріотів" завжди у дефіциті.
Про це розповів спікер ПС ЗСУ Юрій Ігнат. Таким чином він відреагував на публікацію у New York Times, в якій пишуть, що незабаром США вже не зможуть постачати Україні ракети для ЗРК Patriot. Мовляв ці ракети дуже дорогі (вартість однієї становить від 2 до 4 мільйонів доларів), і тому використовувати їх у великій кількості не можуть собі дозволити навіть Сполучені Штати.
"Ну звісно ж, а що тут нового? Завжди так було, і торік, і влітку, і зараз! Партнери надають ракети за потребою, я б тут навіть сказав, за нагальною потребою!" – каже спікер Повітряних Сил.
Навіть більше, українська ППО оснащена не лише "патріотами". У них на службі є ще й ЗРК С-300 та "Бук-М1" радянського зразка. І до них також потрібні боєприпаси. Україна сама їх не виробляє. Та й навіть зберігати у великій кількості на території країни їх недоцільно і небезпечно. Адже будь-якої миті ворог може влучити у склад з ракетами та знищити їх одним ударом.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому українській ППО краще отримувати боєприпаси невеликими партіями з-за кордону. Звісно, хотілося б їх мати стільки, скільки потрібно. Але певний дефіцит завжди є.
Звичайно, якщо брати до уваги масовані російські обстріли 29 грудня та 2 січня, то там і "Патріотам", і решті ЗРК знадобилося більше боєприпасів, щоб відбити атаки ворога. І тепер ці запаси слід поповнити. Однак ситуація не критична, і наразі в Україні немає "ракетного голоду", є лише "ракетна дієта".
Нагадаємо, стала відома причина, чому Україна отримала обмежену кількість ЗРК Patriot.