Україна отримала обмежену кількість ППО Patriot: стала відома причина

Автор: Леся Ловіцька

Україна отримала мало ППО Patriot, незважаючи на гостру потребу у них. Стала відома причина, через яку наші захисники поки що не отримали достатньо систем протиповітряної оборони.

Україна отримала обмежену кількість ППО Patriot: стала відома причина - today.ua

В арсеналі ЗСУ одна із найкращих систем ППО – ЗРК Patriot, але їх недостатньо для того, щоб закрити українське небо. Військовий експерт Сергій Грабський повідомив, що партнери не можуть передати Повітряним силам одразу кілька десятків Patriot для захисту наших міст.

Вказано, що не можна зняти всі Patriot, які перебувають на бойових чергуваннях та передати Україні. Причиною є зобов'язання щодо національної безпеки країн-членів НАТО в рамках колективної оборони Альянсу. Грабський пояснив, що Україні складно набрати персонал для обслуговування великої кількості цих систем.

За словами фахівця, Україна не може навчати всіх військовослужбовців роботі лише з Patriot. Тому ЗСУ отримують обмежену кількість цих установок. Він навів приклад Румунії, яка чекає на ці системи вже два роки.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Сергій Грабський наголосив, що союзники надають велику грошову допомогу Україні, але кошти не беруться з повітря. Кожна система ППО коштує мільярди доларів. Аналітик закликав реалістично оцінювати ситуацію – світ стикається із великою кількістю загроз.

За словами військового експерта, Україна має нарощувати потенціал протиповітряної оборони не тільки завдяки ЗРК Patriot. Вона прагне створення та вдосконалення комплексної системи ППО, яка використовує компоненти як старих радянських, так і нових західних систем.

Грабський вважає, що необхідно нарощувати та вдосконалювати ППО, а для цього потрібні гроші, час і головне – обслуговуючий персонал.

"Ефективність цієї системи оборони ми бачимо вже сьогодні, коли рівень збитих повітряних цілей становить 70%. Повітряні сили ЗСУ вийшли на рівень, який для багатьох країн світу недосяжний", - цитує полковника запасу "24 Канал".

Україна отримала обмежену кількість ППО Patriot: стала відома причина

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Україна вже отримала зенітно-ракетні комплекси Patriot від США, Німеччини та Нідерландів.

Раніше столична блогерка закликала прибрати ППО з Києва та відправити до західного регіону України.